Chery Exeed: Ozajstná SUV čerešňa

Spoločnosť Chery Automobile Co., Ltd je popredný čínsky výrobca automobilov, avšak s chuťou sa presadiť aj na európskom trhu. A dokonca pod jednotným názvom modelov Exeed. Prvý model, celkom nečakane SUV, ktorý si chce v našej dobrej Európe utrhnúť z predajného koláča je Exeed TX, model zameraný hlavne na mladšiu generáciu užívateľov.

               Okrem celkom zaujímavého dizajnu (trošku kópia, trošku originál) prekvapí interiér kde v strede prístrojovej dosky dominuje veľký 10“ dotykový displej. Konektivita s okolitým svetom je mottom tohto riešenia. V „komunikačnej“ výbave nechýba bezproblémové pripojenie k inteligentným telefónom, rozpoznávanie hlasu, zabudované WiFi aj služba havarijnej asistencie Cherry „E call". Spomedzi „normálnych“ prvkov spomeniem napríklad bezkľúčový prístup, kamery dookola vozidla, parkovací asistent.

               Veľmi progresívne pôsobí výpočet pohonných jednotiek – hybrid, plug-in hybrid alebo čislo elektrický model. Prvým budem plug-in hybrid kombinujúci zážihový motor s objemom 1,5 litra a výkonom 110 kW s 85 kW elektromotorom. Systém bude poháňať kolesá oboch náprav cez sedemstupňovú automatickú prevodovku. Stovku zvládne za slušných 6,0 s, maximálna rýchlosť je 200 km/h, pričom na elektrinu by mal zvládnuť maximálne 120 km/h a teoretických 70 km. Hybridný akumulátor sa na rýchlonabíjačke nabije za 30 minút na 80 percent, plné nabitie z domácej siete trvá len 4 hodiny.

               Aj keď ide o čínskeho výrobcu, model je výrazne globálny, Znamená to, že automobilka pri návrhu vozidla využila služby renomovaných výrobcov, ako napríklad Getrag, BorgWarner , Valeo, Hella, Bosch či Dana.


  • chery,exeed,suv,

GALÉRIA - 24 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ