Diár ženy za volantom: Časť 1

Hups, chytila som kolesom obrubník. Nevadí. Nebol to žiadny veľký skok, už sa stalo aj horšie. Bez toho, aby som disk vôbec skontrolovala pokračujem bezstarostne v jazde. Na malý „incident“ som zabudla rýchlosťou pamäte akváriovej rybičky (cca 5 sekúnd).

Nasledujúci deň mi dáva manžel otázku na telo: „Miláčik, chytila si disk?“ Nemá význam klamať. Keďže som koleso ani náhodou neskontrolovala, bez zaváhania sa priznávam a predstavujem si ako to asi musí vyzerať, keď sa manžel toľko vypytuje. Hneď ako sa dostanem k autu, kontrolujem disk. Podľa mňa nič vážne. A to mi manžel niekoľko dlhých minút vysvetľoval ako dáme túto škodu do poriadku. Už sa aj informoval v servise, aby nám to čím skôr opravili. Na postup opravy mu odpovedám iba stroho, áno viem čo s tým treba urobiť. Na diskoch máme totiž ozdobné lemy. Keď som chytila obrubník, lem sa mierne vysunul von.

img20170716112130-1.jpgTo môj manžel nevidel disk, keď sa mi to stalo prvýkrát :D Tiež bol krásny slnečný deň, keď som v meste obchádzala v zákrute obrubník. A opäť bol len a len môj. Napriek tomu, že bol nízky, nabrala som ho hranou disku tak, že lem sa vysunul natoľko, že by vybil oči aj slepému. S hrôzou som nabehla do servisu. Počas jazdy som v späťáku nešťastne pozorovala ako lem na disku vytvára obrovské osmičky. Automechanik mi vysvetlil, že sa nič vážne nestalo. Vyfučal pneumatiku, lem nasunul späť, nafúkal. Upozornil ma, že keď sa mi to stane ešte raz, tak musia ísť všetky lemy dole. Už vraj nebudú dobre držať. O priateľských 5 Eur ľahšia som sa spokojná vytratila zo servisu. Manžel o ničom nevie a jazdí sa ďalej. Až do momentu, keď sme sa vybrali na ďalšiu cestu. Zrazu nás kontrolky upozornili na kontrolu tlaku v pneumatikách. Manžel zastavil na prvej pumpe a zistil, že v „mojej“ pneumatike je iný tlak ako v ostatných. „To je čudné“, lamentoval. Pridávam sa a tvárim sa začudovane. Nepriznám sa...

Až kým sa mi to nestane druhýkrát a samozrejme opäť na tej „mojej“ pneumatike. Každý máme nejaké tie malé tajomstvá...


GALÉRIA - 2 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ