Bugatti Niniette 66: Vodná verzia Chironu

Bugatti Niniette 66 nie je prvou jachtou francúzskej značky, je však prvou z nového radu, jasne inšpirovaného modelom Chiron. Má dĺžku 66 stôp (20 metrov), časom pribudne viacero verzií s dĺžkou od 50 do 80 stôp. O výrobu lode sa stará spoločnosť Palmer Johnson z Monaka, spolu s Bugatti držia ich autá a lode 5 svetových rýchlostných rekordov. Základom jachty Bugatti je inovatívny trup, ktorý vďaka svojej konštrukcii zaručuje výbornú stabilitu na vode.

Stabilitu bude plavidlo naozaj potrebovať. Nemá síce motor Bugatti, ale výkon 1 200 koní zo silnejšieho agregátu Man stačí na dosiahnutie rýchlosti 48 uzlov (takmer 90 km/h), čo je na vode úctyhodné tempo. Slabší osemvalec v ponuke má o 200 koní menej a maximálnu rýchlosť 44 uzlov. Kormidelník riadi loď volantom z Bugatti, informácie sa mu zobrazujú na futuristickom digitálnom paneli.

Na palube to samozrejme hýri luxusom, medzi použitými materiálmi prevládajú uhlíkové vlákna, koža, mramor a prirodzene modré drevo z mŕtveho dubu. V podpalubí je kajuta ako vystrihnutá z luxusného hotela, spoločnosť sa môže baviť vo vedľajšej miestnosti s rozmernými gaučmi. Alebo sa môžu presunúť hore, kde sa dá zrelaxovať vo vírivke, vystaviť telo slnečnému žiareniu na pohodlných ležadlách a keď sa ochladí, posedieť si pri plynovom ohnisku.


GALÉRIA - 11 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ