Bruder EXP-6: Kemping na konci sveta

Je to krásna predstava, vybrať sa na preč od ľudí, do lona matky prírody. Užívať si pokoj, čerstvý vzduch a v noci pohľad na hviezdy nerušený svetelným smogom miest. No potom príde prebudenie do reality alebo len tak uprostred noci, keď pri uchu bzučí komár. Veľká výhra nie je ani viacdňové dobrodružstvo bez sprchy. Práve v tomto momente prichádza na scénu Bruder EXP-6, ktorý dá všetkým týmto problémom zbohom.

Kde inde by zostrojili karavan do nehostinných podmienok tak dobre, ako v Austrálii. Práve tam je divočina tak nehostinná, že takmer všetci obyvatelia žijú v pár mestách a na každom kroku na nich číha aspoň päť tvorov, ktoré ich dokážu za pár momentov pripraviť o život. Aby sa dalo prežiť kempovanie aj ťažkom teréne a v maximálnom komforte, je nutné myslieť na všetky detaily už od základu.

V prípade EXP-6 je základom oceľový rám, na ktorý je pripevnená obytná kabína pomocou silentblokov. Podvozok stojí na štyroch kolesách s nezávislým zavesením, regulovateľným zdvihom až 31 cm, ohromnou svetlou výškou a systémom regulácie tlaku v pneumatikách. Okrem špičkových jazdných vlastností v teréne má ešte jednu výhodu: ak dostanete defekt, netreba zdvíhať príves, stačí zdvihnúť koleso elektronicky stiahnutím tlmiča. Pri rýchlej jazde sa výška zmenší, v teréne sa odtiahne od zeme a pri státí ju možno ľahko prispôsobiť podľa potreby.

Pri jazde v ťažkom teréne je výhodou aj šírka karavanu  1,92, čo zodpovedá väčším offroadom, ktoré sú na jeho ťahanie ideálne. Kolesá prívesu potom idú presne v koľajach od ťažného vozidla, navyše netreba rozširovacie spätné zrkadlá. K terénnej odolnosti nepochybne patrí vodotesnosť. Vnútro prívesu je bezpečne uzavreté zadným vekom, ktoré po otvorení (samozrejme elektronicky) tvorí strechu nad vstupom do luxusného obydlia.

V rozkladacej kuchyni s chladničkou sa dá variť vonku pod strechou aj vnútri, druhú chladničku nájdeme v interiéri spolu s televízorom, šikovnou kúpeľnou a obytným a spacím priestorom, ktorý ide zvýšiť vysúvacou strechou na 2,1 metra. Celkovo dokáže karavan poskytnúť lôžko pre 6 osôb, o ich tepelný komfort sa stará klimatizácia a nezávislé kúrenie, ktoré ohrieva aj vodu. Teplú sprchu si tak môžete dať vo vnútri, ale aj vonku ešte pred nastúpením, kapacita nádrží na vodu je 200 litrov. Aby sa interiér nezanášal nečistotami, vzduch sa privádza otvormi s filtrami v hornej časti, o pohon elektroniky sa starajú batérie so solárnym dobíjaním.

Dobrou správou je, že Bruder dodáva svoje prívesy po celom svete a prispôsobuje ich regionálnym predpisom a vyhláškam. Cena je však vyššia ako auto slušne vybavené expedičné auto, ktoré by príves ťahalo, začína sa totiž na hranici 74 000 eur. K tomu sa dá dokúpiť množstvo ďalších prvkov pre prežitie, napríklad filtračný systém, ktorý spraví pitnú vodu aj z jazera či rieky. Nič sa pritom nehovorí ani o tom, že by v cene bola zahrnutá spoločnosť šarmantnej figurantky, ktorá predvádza prednosti karavanu na videu nižšie.


GALÉRIA - 28 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ