Brabham BT62: Veľkolepý návrat

David Brabham sa rozhodol, že po dlhom čase vypustí do sveta pretekársku beštiu – BT62. Dvojpísmenkovú skratku zaviedli ešte v 60. rokoch minulého storočia Jack Brabham a Ron Tauranac a reprezentuje najlepšie a nezabudnuteľné kúsky značky.

Okruhový špeciál BT62 má hmotnosť iba 972 kg. Poháňa ho atmosférický osemvalcový motor s objemom 5.4 litra a výkonom 522 kW, pričom bol navrhnutý od podlahy až po strechu s množstvom unikátnych technických riešení. Projektový tím čerpal z bohatých skúseností, aby vytvoril bezkonkurenčného dravca. Špeciál je vyrobený z tradičného pretekárskeho materiálu – karbónu.

Brabham BT62 je pre tých, ktorí chcú ísť na hranicu svojich možností a zažiť jazdu v najčistejšej forme. Začína na cene 1 milión libier plus dane. Výroba je obmedzená na 70 kusov, čo odkazuje na 70-ročné dedičstvo spoločnosti, keď Jack Brabham vyrobil v roku 1948 prvý pretekársky špeciál. Naviac - prvých 35 kusov symbolizuje 35 víťazstiev Grand Prix, ktoré spoločnosť získala v priebehu 30 ročného pôsobenia v F1.


  • brabham,

GALÉRIA - 25 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ