Bosch: Rast a pozitívny vývoj

Výrobky značky Bosch doslova zabezpečujú chod všetkých vecí okolo. Nielen automobilov, ktoré v sebe nosia množstvo komponentov tohto výrobcu v motore aj elektronických palubných systémoch, ale napríklad aj v smartfónoch. Bosch je totiž popredným výrobcom senzorov na svete. Tak ako je firma dôležitá pre veci naokolo, má veľký význam aj pre samotné Slovensko. U nás dáva prácu viac ako 1 100 zamestnancom, takmer 900 z nich pracuje vo výrobnom závode BSH Drives and Pumps v Michalovciach.

Obchodná oblasť Mobility Solutions zostáva aj naďalej dôležitým ťahúňom a pokračovala vo svojich silných obchodných výsledkoch predchádzajúcich rokov. Tak ako prvovýbava, rovnako aj predaj v oblasti automotive aftermarket prispeli na Slovensku k pozitívnemu vývoju. Divízia Automotive Aftermarket ponúka náhradné automobilové diely a služby a pod značkou Bosch Car Service taktiež prevádzkuje sieť servisov, ktorá v súčasnosti zahŕňa 36 autorizovaných pobočiek. Výrobný závod Holger Christiansen v Bernolákove, ktorý je jedným z dvoch miest v rámci spoločnosti, kde dochádza k renovácii alternátorov v Európe, zaznamenal výrazný rast. V roku 2016 došlo v rámci tohto výrobného závodu k renovácii 200 000 alternátorov pre osobné automobily a úžitkové vozidlá určených pre európsky, americký a kanadský trh.

Okrem vývoja riešení pre mobilitu má Bosch celosvetovo aj na Slovensku ďalšie oblasti pôsobenia: Priemyselná technika, Spotrebný tovar a Energetika a technika budov. Divízia Elektrické náradie dosiahla na Slovensku silný dvojciferný nárast, predovšetkým vďaka úspešnému predaju napríklad akumulátorového náradia a meracích prístrojov profesionálnym užívateľom. Divízii Termotechnika na Slovensku darilo dobre predovšetkým vďaka rozšírenému portfóliu – tržby rástli rýchlejšie než slovenský trh a divízia získala väčší podiel na trhu. Uvedený bol napríklad aj diaľkovo ovládaný kotol, vyvinutý podľa stratégie konektivity zariadení. Do roku 2020 budú všetky elektronické produkty Bosch vybavené funkciou konektivity. Kľúčom k tomu je umelá inteligencia (AI). V nasledujúcich piatich rokoch bude Bosch investovať 300 miliónov eur do svojho vlastného centra pre umelú inteligenciu.

Prepojenosť a konektivita bude kľúčová aj pre mobilitu budúcnosti. Cieľom Boschu je zabezpečiť mobilitu, ktorá prináša nulové emisie, nulový stres, nulový počet nehôd. Bosch investuje značné úsilie aj do oblasti elektromobility, väčšina z toho putuje na výskum a vývoj akumulátorov. Bosch skúma ako súčasné, tak aj budúce technológie batériových článkov. Ďalším z pilierov pre mobilitu je autonómne riadenie, na ktorom dnes pracuje takmer 3 000 inžinierov, o 500 viac než v minulom roku. V tomto roku bude do prevádzky uvedený Bosch Automotive Cloud Suite, nová platforma pre služby mobility, akými sú napríklad upozornenie pre vodičov pri jazde nesprávnym smerom, prediktívna diagnostika, prepojené parkovanie a osobní asistenti.


  • bosch,

GALÉRIA - 4 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ