BMW M8: Bavori sa vracajú do Le Mans

BMW auto odhalilo na svojom stánku vo Frankfurte, novinka pre nabitú kategóriu GTE vyzerá naozaj skvostne. Nové kupé bude štartovať vo svetovom šampionáte WEC, do ktorého sa započítava aj 24-hodinovka v Le Mans a tiež v americkom seriáli IMSA SporsCar Championship, ktorého súčasťou sú 24-hodinovka v Daytone, 12-hodinovka v Sebringu či 10-hodinové preteky Petit Le Mans.

Globálne nasadenie bude mať na starosti tím MTEK, ktorý v rámci redukcie opustil DTM. O americkom tíme ešte nie je rozhodnuté, do úvahy prichádza súčasný partner Rahal Letterman Lanigan, ale tiež napríklad Andretti Autosport, s ktorým BMW spolupracuje vo formuli E. Rovnako nie je známa ani alokácia pilotov. Na odhalení auta sa zúčastnil Martin Tomczyk, ktorý už M8 testoval.

Pohon má na starosti štvorlitrový osemvalec preplňovaný turbodúchadlom. Jeho výkon uvádza BMW na viac ako 500 koní, presnejšie hodnoty však určí FIA po homologizačnom teste v Ladoux koncom septembra. Cez šesťstupňovú sekvenčnú prevodovku poháňa zadné kolesá.

Vo svojej kategórii narazí nové M8 na tvrdú konkurenciu. V ostatných dvoch rokoch nastavovali latku Ferrari 488 a Ford GT, minulý rok prišlo s novým 911 RSR Porsche, potom je tu nezmar a momentálne najstaršie auto Chevrolet Corvette C7.R, s novým Vantage nastúpi v sezóne 2018 obhajca triumfu v Le Mans Aston Martin.


GALÉRIA - 7 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ