BMW M3 CS: Marketingový návrat ku koreňom?

BMW má dlhoročnú tradíciu v chrlení rôznych limitovaných edícií. Začala sa už v roku 1988 modelom E30 BMW M3 Evolution. Súčasné M3 CS má oproti normálnemu kúsku o kúsok vyšší výkon – 338 kW.

Stovku zvládne za 3,9 sekundy, maximálka je 280 km/h (so sériovo dodávaným balíkom M Driver). Kombinuje sa so sedemstupňovou prevodovkou M DCT – má aj samostatný chladič oleja. Podvozok je z veľkej časti podobný M3 s balíkom Competition Package (mnohé podvozkové časti sú z hliníka), pričom je geometria je nastavená tak, aby poskytovala maximálny jazdný zážitok na ceste ale aj na pretekárskej trati. K nej sa pridáva aj systém DSC (Dynamic Stability Control), ktorý obsahuje aj špeciálny režim dynamický režim M a aktívny diferenciál M.

CS je osadené diskami kolies s rozmerom 9 J x 19 vpredu a 10 J x 20 vzadu. Štandardne sú obuté pneumatikami Michelin Pilot Sport Cup 2 (vpredu: 265/35 R19, vzadu: 285/30 R20). Dá sa však objednať aj s čisto cestnými pneumatikami Michelin Sport.

Optickými chuťovkami sú spojler na veku batožinového priestoru, predné lipko, zadný difúzor. Všetky špeciálne komponenty sú vyrobené z ľahkého a tuhého karbónu, rovnako ako kapota a strecha.

Objednať sa bude dať od januára budúceho roku. Ak ťa trošku zaujal a máš naň chuť, poponáhľaj sa. Vyrobených by malo byť len 1 200 kusov. Potom šup s ním do garáže a počkať, až mu na trhu stúpne cena (😊).


  • bmw,m3,

GALÉRIA - 17 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ