BMW M: Šialenosti na SEMA Show

Základná charakteristika oboch modelov je rovnaká – veľká smršť s dvoma fúkajúcimi turbodúchadlami a riadne vysokým tepom vodiča za volantom. Aj keď väčšie M5 sa skôr hodí na diaľničnú ako zákrutovú jazdu, obe mašiny sú viac ako fascinujúce.

M5 s bižutériou

               Byť iný, a pritom aerodynamicky upravený. Nové aerodynamické komponenty od M Performance zahŕňajú niekoľko prvkov, zväčša karbónovej povahy - predné „lipko“ pod nárazníkom,  bočné prahy, zadný spojler (dva varianty) a zadný difúzor. K nim sa pridávajú komponenty z príslušenstva M Performance Parts  - predné a „odvzdušňovacie“ bočné mriežky a kryty zrkadiel.

A keď už výrazne, tak treba aj M Performance podvozok, karbón-keramické brzdy a výfuk (žiaľ len pre USA a Kanadu).

               Interiér zdobí športový volant v kombinácii Alcantara (v polohe 14:45) a karbónu, karbónové sú aj páky radenia pod ním a „kryt“ voliča. A ešte ďalších mnoho maličkostí s nápisom M Performance (napríklad aj koberce). Väčšina z týchto dielov M Performance pre BMW M5 budú k dispozícii ako opcia pri uvedení na trh v marci 2018 s ďalšími produktmi nasledujúcimi v júli 2018.

Len pre kompletizáciu - V8 s objemom 4,4 litra dáva 441 kW a 750 Nm. Zrýchlenie 0 do 100 km / h s novou 8-stupňovou prevodovkou Steptronic trvá len 3,4 sekundy.

M3 30 Years American Edition

               Farbičky, farbičky? Šialenosť! Zvonku relatívne normálka, ale interiér!!! Musím aj tri výkričníky. Niekto si trošku niečo dal a stvoril poriadnu uletenosť. A však prečo nie? (😉).

M3 30 Years American Edition je oslavou 30. výročia predaja M3 v USA s jedinečným dizajnom, ktorý vytvoril BMW Group Designworks. Základ tvorí M3 v Competition Package so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Lakovaná je farbou s „nízkym leskom“ Frozen Red II Metallic, doplnená o zlaté disky M Performance Golden (763M Style,  - 19“ vpredu, 20“ vzadu).

A interiér! Predstav si, že zoberieš USA vlajku a jednoducho ňou sem tam vyzdobíš sedadlá a podobne. Slina? Pokojne ju prehltni. Opäť žiaľ len pre USA trh.

               Ale páčia sa mi SEMA úlety. Aj keď a (vraj) v USA jazdí len rovno, mašinky si vedia pekne vyzdobiť.              


  • bmw,m3,m5,

GALÉRIA - 24 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ