BMW: Elektromobily pre mestskú políciu

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal spolu s náčelníkom Mestskej polície hlavného mesta Ivanom Lechnerom prevzali dva elektromobily BMW i3 od generálneho riaditeľa BMW Group Slovakia Michaela Kordysa. Autá spoločnosť BMW Group Slovakia bezplatne zapožičia mestu do konca októbra 2017. Mestská polícia bude tieto elektromobily využívať v rámci hliadkovania v meste, pričom jedno vozidlo bude hliadkovať v centre mesta a druhé v jednotlivých mestských častiach.

Zľava: Michael Kordys, šéf BMW Group Slovensko, Ivo Nesrovnal, primátor Bratislavy a Ivan Lechner, náčelník Mestskej polícieZľava: Michael Kordys, šéf BMW Group Slovensko, Ivo Nesrovnal, primátor Bratislavy a Ivan Lechner, náčelník Mestskej polície

„Teší ma veľmi, že mestskí policajti v Bratislave budú mať na základe tejto zmluvy k dispozícií elektromobily. Priali by sme si, aby sa stalo tradíciou, že elektromobily budú mestskí policajti využívať v čo najväčšej možnej miere, a pre ich vysoko technické a ekologické vlastnosti budú priaznivo hodnotené nielen mestskými policajtmi, ale ocenia ich aj samotní Bratislavčania a turisti,“ povedal vrchný komisár Ivan Lechner, náčelník bratislavskej mestskej polície.

Michael Kordys, generálny riaditeľ BMW Group Slovakia, dodal: "Je mi potešením zapožičať dve vozidlá BMW i3 mestu Bratislava a mestskej polícii v Bratislave. Pre moderné, vysoko rozvinuté mesto, akým sa Bratislava stáva, tieto dva automobily predstavujú jasnú víziu zodpovednosti za environmentálne témy a sú alternatívou pre modernú mobilitu v mestských oblastiach."

Tento elektromobil používajú policajti a hasiči aj inde vo svete, napríklad v Los Angeles, v Londýne, či v Mníchove. Verím, že ich nestihne podobný osud ako i8 v rukách českej diaľničnej polície.


GALÉRIA - 3 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ