BMW: Dokonalé mestské letné približovadlo

Normálne ju vytiahneš z kufra auta, rozložíš a ideš očumovať baby (alebo kohokoľvek) v meste. Kompaktná kolobežka sa volá BMW X2City a spĺňa predpisy pre novú triedu malých elektrických vozidiel, ktoré vznikajú v Nemecku. Tie pre zvýšenie komfortu predpisujú použitie nového pedálu. Vďaka nemu po prvotnom rozbehu (min. 6 km/h) s každým dotykom pedála kolobežka o čosi zrýchli, až kým nedosiahne požadovanú rýchlosť. Po stlačení pedála umiestneného na podlahe bude kolobežka udržiavať aktuálnu rýchlosť až do momentu ďalšieho zrýchľovania.

O priamy pohon sa stará malý elektromotor zabudovaný v zadnom kolese, kŕmi ho akumulátor s kapacitou 408 Wh, čo postačí na nejakých 20 – 30 km. Maximálna rýchlosť kolobežky je 20 km/h.

Nabíjanie modelu je veľmi pohodlné. Slúži na to buď samostatná zásuvka, alebo sa dá ľahká batéria vybrať a nabíjať priamo. V oboch prípadoch sa nabíja z bežnej domácej zásuvky, plne nabitá je za cca 2,5 hodiny.  

Kolobežka je vybavená i USB zásuvku na nabíjanie mobilných telefónov. Do budúcnosti je na prípadnú komunikáciu s aplikáciou pripravené bluetooth rozhranie.

Nosenie prilby nie je povinné, nanajvýš odporúčané. Oficiálny sa už spustil. K dispozícii je v štyroch farbách - sivá, modrá, červená a čierna, pričom ceny sa v Nemecku začínajú od 2 399 €.


  • bmw,kolobežka,

GALÉRIA - 7 obrázkov

1 KOMENTÁR

  1. Marek Marosi| 28.04.2019 21:27

    ano,suhlasim. Kolobežky, resp motokolobežky su super, tiež mám v pláne si nejakukupit, je to v dnešnej dobe to jedine rychle približovadlo bez nutnosti hladania parkovacieho miesta

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ