BMW, Daimler, Ford a VW Group: IONITY pre všetkých

IONITY je celoeurópska vysokorýchlostná nabíjacia sieť umožňujúca elektromobilom cestovanie na dlhé vzdialenosti. Na tomto spoločnom projekte sa dohodli BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company a Volkswagen Group s Audi a Porsche. Približne 400 staníc by malo byť spustených do roku 2020.

Spoločný podnik na čele s „Chief Executive Officer“ Michaelom Hajeschom a „Chief Operating OfficerMarcusom Grollom má základňu v Mníchove. Pracovný tím sa pomaly rozrastá, začiatkom budúceho roku by mal mať 50 členov. „Prvá celoeurópska sieť HPC zohráva dôležitú úlohu pri rozvoji trhu s elektrickými vozidlami. IONITY pomôže nášmu spoločnému cieľu - poskytovať zákazníkom rýchle nabíjanie s platením pomocou platobnej karty, aby sa uľahčili cesty na dlhé vzdialenosti, "povedal Hajesch.

20 nabíjacích staníc ešte tento rok

V tomto roku sa spustí 20 staníc. Umiestnené budú v hlavných cestách Nemecka, Nórska a Rakúska tak, aby od seba boli maximálne 120 km. Do roku 2018 sa sieť rozšíri na viac ako 100 staníc, pričom každá z nich umožní zákazníkom nabíjanie rôznych elektromobilov.

S kapacitou až do 350 kW na jeden nabíjací bod bude sieť využívať systém európskeho nabíjacieho systému kombinovaného nabíjania, aby výrazne znížil dobu nabíjania v porovnaní s existujúcimi systémami. Výber najlepších miest zohľadňuje potenciálnu integráciu s existujúcimi poplatkovými technológiami. IONITY rokuje s existujúcimi iniciatívami v oblasti infraštruktúry vrátane tých, ktoré podporujú zúčastnené spoločnosti, ako aj politické inštitúcie.

Zakladajúci partneri BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company a skupina Volkswagen majú rovnaké podiely v spoločnom podniku, zatiaľ čo ostatní výrobcovia automobilov sú vyzvaní na prípadné rozšírenie. Viac informácií nájdete na adrese: www.ionity.eu


GALÉRIA - 2 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ