BMW 8: Superstar

Concorso d’Eleganza Villa d’Este by bol dostatočne výnimočným podujatím aj bez toho, aby tam BMW už niekoľko rokov odhaľovalo dychberúce koncepty. A kým doteraz sme sa tešili z retra, tento rok je to pohľad do blízkej budúcnosti. Toto auto totiž už v roku 2018 príde na trhu aj na pretekové okruhy v kategórii LM GTE.

Priznám sa, že lúskať celý ten dizajnérsky elaborát mi príde tak trochu zbytočné. Páni a dámy z PR oddelenia v Mníchove, prepáčte mi to, že z vašej práce použijem len tieto podstatné informácie: šesťuholníkové „ľadvinky“, laserové svetlá, 21-palcové kolesá, uhlíkové vlákna. Čakal niekto od vrcholného BMW azda voľačo iné? Rozhodne nie, pretože toto je superauto.

Keďže ide o dizajnový koncept, BMW o technike taktne mlčí. Povolím teda uzdu svojej fantázii: 4.4 V8 z M5, pohon všetkých kolies s možnosťou úplného odpojenia prednej nápravy, natáčanie kolies zadnej nápravy. Ostáva mi len veriť, že BMW pri tomto koncepte zvolí rovnaký prístup ako Land Rover pri LRX – prakticky nič nemeniť. (Aby som nezabudol, z LRX sa stal Range Rover Evoque.)


GALÉRIA - 15 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ