BMW 6 Gran Turismo: Veľké cestovanie šiestou triedou

V mojich očiach bolo BMW 5 Gran Turismo absolútne zbytočné auto. Akýsi čudesný „hybrid“ s pre mňa neznámou cieľovou skupinou. Avšak, kamarát mi jeho „poslanie“ vysvetlil – výberné hotelové auto. Dozadu sa ľahko nastupuje, priestor je nadmieru vzdušný. Je to jednoducho auto, ktoré ponúkalo jazdný komfort radu 7 s veľkosťou päťky. BMW zrejme trafilo klinec cieľovej skupiny presne po hlavičke, lebo aj 5 Gran Turismo sa dočkalo nasledovníka - 6 Gran Turismo.

Nová generácia má nielen vyššie číslo, ale aj väčšiu dĺžku - 5 091 mm (oproti predchodcovi nárast o 87 milimetrov). Šírka sa nezmenila (1 902 mm), na výšku mu ubrali 21 mm (na 1 538 mm). Rázvor je famóznych 3 070 milimetrov. Na výber sú dva nemetalické (neverím, kto by ich chcel?) a desať metalických lakov. Súčasťou štandardnej výbavy sú 17-palcové disky kolies z ľahkých zliatin, na želanie sa môže ich rozmer zväčšiť až na 20 palcov. V ponuke príslušenstva Original BMW Accessories sa nachádzajú disky kolies s priemerom až 21 palcov. Všetko v troch výbavách - Sport Line, Luxury Line a M Sport.

Dôležitý priestor vzadu sa môže pochváliť troma plnohodnotnými sedadlami. Oproti predchodcovi poskytuje viac priestoru na nohy aj na hlavu. Vzhľadom na šírku sa vedľa seba zmestia až tri detské sedačky. Štandardnú ponuku predných sedadiel rozšírili športové alebo komfortné sedadlá (ventilované alebo aj s masážne). Príplatkové elektricky nastaviteľné zadné sedadlá ponúkajú možnosť nastavovať sklon operadla tlačidlom.

Jednodielne veko batožinového priestoru sa už v štandardnej výbave otvára elektricky a v prípade výbavy s „komfortným vstupom“ stačí na otvorenie jednoduchý pohyb nohou pod zadným nárazníkom. Batožinový priestor má objem 610 litrov (medzigeneračný nárast o 110 litrov). Aj pri obsadení všetkých sedadiel sa do batožinového priestoru zmestia štyri 46-palcové golfové vaky alebo desať kartónov s fľašami s vodou. Operadlá zadných sedadiel (delené v pomere 40 : 20 : 40) sa dajú sklápať z kabíny, ale aj elektronicky stlačením tlačidla z batožinového priestoru. Tým sa využiteľný priestor zväčší na 1 800 litrov.

Jednou zo špecialít na zozname príplatkovej výbavy je aj audiosystém Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System  s výkonom 1 400 wattov. Optickou „hrou“ je 16 čiastočne osvetlených reproduktorov.

Súčasťou základnej výbavy je vzduchové odpruženie zadnej nápravy s automatickým udržiavaním svetlej výšky. Na želanie sa dodáva adaptívny podvozok s dynamickou kontrolou tlmičov a so vzduchovým odpružením na oboch nápravách ktoré umožňuje manuálnu zmenu svetlej výšky.

Príplatkový systém Executive Drive prináša extra dávku športovosti. Dopĺňa dynamickú kontrolu tlmičov a vzduchové odpruženie s aktívnymi stabilizátormi. Navyše sa ponúka v kombinácii s integrálnym aktívnym riadením.

BMW 6 Gran Turismo bude (zatiaľ) k dispozícii vo verziách 630i (preplňovaný štvorvalcový dvojliter, 190 kW, 400 Nm), 640i/640i xDrive (preplňovaný radový trojlitrový šesťvalec, 250 kW, 450 Nm) a 630d/630d xDrive (preplňovaný radový trojlitrový šesťvalec, 195 kW, 620 Nm). Všetky motory sú spriahnuté s osemstupňovou automatickou prevodovkou.


GALÉRIA - 13 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ