BMW 2 Cabrio: Celoročne rodinné „šantenie“

Jasné, kabriolet je dosť okrajovo špecifický typ auta. Podobne svojská je aj klientela. K tomu sa pridáva jeden paradox – kabriolet nie je práve na letné jazdenie. Nerozumieš? Jedine že by si chcel úpal chytiť. Štatistiky totiž ukazujú, že najviac otvorených áut sa kupuje napríklad v UK alebo Švédsku. Ale keď už, veď jar aj jeseň nemusí byť obdobie na zahodenie, za istých okolností sa dá aj celoročne používať. Avšak ...

Pre rodinu?

               Rodina je taktiež výrazne svojrázna entita. Tato za volantom je takmer vždy v pohode, ale ostatní? BMW 220i je relatívne dosť malé auto. V mojich očiach auto skôr individualistu (-tky) bez výrazne špecifických nárokov na dynamiku auta, ale o tom neskôr. V podstate štvormiestny interiér by som charakterizoval skôr ako 2 + 2 miestny.

Za mňa plusom bola ľahká inštalácia detskej sedačky do úchytov Isofix (však som si zložil strechu 😊). Bez zloženia strechy išlo o dosť výraznú akrobaciu či posilňovňu na ruky a chrbát zdarma.

Čo mi však vadilo viac bol batožinový priestor. Klasický neduh áut podobného typu. S natiahnutou strechou zhltol aj relatívne väčšiu batožinu, zložená ubrala z výšky. A to sa ešte dnu voľne povaľoval zložený deflektor. Toto fakt pre rodinu ee.

Šport? Pohoda!

Označenie 220i naznačuje, že by jazda nemusela byť márna. Ale, ako postupujú výdobytky techniky, 135 kW už nie je číslica, ktorá by vedela odkrviť mozog. Ani dokonca v spojení s osemstupňovou automatickou prevodovkou. Ono, trošku sa aj zmenil charakter súčasných benzínových motorov BMW. To najlepšie ponúkajú v úvode a poťažmo v strede otáčkového pásma. Cca od otáčok 4 000 min-1 motor skôr len hučí ako ťahá. Je to škoda lebo kvality prevodovky sú špičkové. Aj keď sa na to pozriem z inej strany, v kabriolete mi práve tento charakter motora vyhovoval. Obyčajné presúvanie sa niekam, žiadne naháňanie sa, len užívanie si kilometrov.

BMW 2 CabrioMotor je skôr pohoďák ako športovec.

Nehovorím, že BMW 220i Cabrio je auto, ktoré túžim mať v domácej garáži. Dokonca ani nie ako druhé auto v rodine. Jednoducho nie som správna vzorka na obdobný typ. U mňa totiž jednoznačne vyhráva (keď už) roadster. V čase núdze vie dobre poslúžiť aj ako rodinné premiestňovadlo, ale... Dobre si to premysli (😉).

BMW 2 CabrioBMW 2 Cabrio, auto s úsmevom.


GALÉRIA - 56 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ