Bentley Mulsanne: Extra svaly od Mansory

Tuningová spoločnosť Mansory je známa skôr svojimi extravagantnými výtvormi, ktorými sa snažia ešte viac vylepšiť tie najlepšie a najdrahšie luxusné autá a superšporty. No pravdou je, že občas to pánom vystrelí úplne naopak. Pri úpravách Bentley Mulsanne ostala fantázia úpravcov celkom pri zemi. Našťastie? Na exteriér limuzíny pridali pár dielov z karbónu: bočné rozšírenia prahov, vpredu decentné „lízatko“, vzadu nenápadné krídlo na veku batožinového priestoru a difúzor pod nárazníkom. A samozrejme kolesá – pneumatiky s rozmerom 285/35Z sú obuté na 22 palcových diskoch. Výrobca stanovil cenu dielcov na 24 500 eur.

Z dvakrát preplňovaného osemvalca s objemom 6,75 litra vytlačil úpravca 430 kW (585 koní), čo znamená nárast o 73 koní. Krútiaci moment zdvihol o 80 Nm na 1 100 Nm. Výsledkom nárastu parametrov je skrátenie akcelerácie 5,5 metrovej limuzíny s hmotnosťou 2,6 tony z miesta na 100 km/h o 0,3 sekundy na rovných 5 sekúnd. Maximálna rýchlosť narástla z 296 na 305 km/h. Cena úpravy výkonu je 2 600 eur.

Takéto navýšenie je v podstate stropom tohto pohonu, silnejší krútiaci moment by časom pravdepodobne rozchrúmal prevodovku. S rovnakým krútiacim momentom 1 100 Nm skončil aj Mulsanne Speed z vlastnej dielne, ktorý má aj pri menšom výkone 395 kW rovnakú maximálnu rýchlosť ako Mansory, ale na stovke je o desatinu skôr (4,9 sekundy). Síce marginálny rozdiel, no minimálne v tomto prípade dokazuje, že originálny výrobca to vie lepšie ako tuningová garáž. Ale v prípade Mansory ide viac než o vylepšenie skôr o to, byť iný.


GALÉRIA - 5 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ