Bentley Bentayga: Sériové auto, dvojnásobný šampión a Pikes Peak

Výzvou je čas 12: 35.61. Aby ho Bentayga prekonala, musí ísť priemernou rýchlosťou nad 96 km/h a prekonať 156 zákrut. Preto sa za volant usadí dvojnásobný víťaz nad horou Pikes Peak, skúsený Rhys Millen, rodný to syn hádam ešte známejšieho otca Roda Millena.

Pikes Peak je zároveň ďalšou výzvou, pretože Bentley ženie svoje modely až do extrémnych stavov – napríklad Continental GT išiel rýchlosťou 330 km/h po ľade a 290 km/h po piesku. Dokonca špekuluje, že by sa so sériovým modelom Continental GT Speed zúčastnila rely (neviem, či to je optimizmus alebo odvaha 😊).

Brian Gush, riaditeľ motoršportovej divízie:

Dve Rhysove celkové víťazstvá hovoria samé za seba. Jeho znalosť okruhu, profesionalita a nadšenie pre projekt z neho urobili ideálnu voľbu. V Bentayge dávame Rhysovi perfektnú príležitosť dosiahnuť ďalší rekord. Som presvedčený, že 24. júna zajazdí impozantný čas.

Bentayga pripravená na preteky má so sériovým motorom W12 výkon 441 kW a 900 Nm. Vozidlo bolo skonštruované tak, aby sa čo najviac podobalo výrobnému štandardu s minimálnymi zmenami v súlade s pravidlami – má osadenú klietku, palubný protipožiarny systém, pretekárske sedadlá. Pneumatiky dodá Pirelli, výfuk zase Akrapovic. Podvozok ale bude sériový.

Však prečo nie? Aj keď sa možno skôr niekto spýta, prečo áno? 😊 Aj keď je súčasný výjazd na vrchol Pikes Peak plne po asfaltovej ceste, aj tak by som ho rád niekedy zažil. Trebárs aj za volantom nejakého nezmyselného SUV. Veď nie je umenie jazdiť rýchlo, keď máš dokonalé a dokonale upravené a výkonné auto. Že Sébastien Loeb 😉.


GALÉRIA - 4 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ