Bentley Bentayga Mulliner: Luxusu nikdy nie je dosť

Vždy je priestor na zlepšenie, vždy je aj priestor na vytiahnutie väčšieho množstva peňazí z vreciek klientov. Ale, ak človek za peniaze dostane niečo navyše, tak prečo nie? Bentley Bentayga Mulliner je ale šialený luxusný unikát. V jeho prípade naozaj platí, že kto má nekonečnú kreditnú kartu si môže objednať takmer čokoľvek.

               V celkovom kontexte auta mi príde motor ako ťažká „konfekcia“. Obyčajný šesťliter W12 s maximálnym výkonom 441 kW a 900 Nm maximálneho krútiaceho momentu dokážu aj s veľkým SUV riadne zahýbať, či skôr ho rozhýbať. Stovku zvládne za superšportových 4,1 sekundy a s maximálnou rýchlosťou 301 km/h je najrýchlejším SUV na svete (kto vie, ako by to bolo, keby sa niektorým konkurenčným SUV vyhodil obmedzovač).

               To tajomne drahé a megaluxusné skrýva hlavne interiér. Exteriér je skôr decentný, aj keď precízne navrhnutý. Lak karosérie môže byť od apríla v dvoch tónoch. Exteriérovým šperkom sú 22“ kolesá s diskami s plávajúcim stredom. Ale na ručne skladaný a šperkovaný interiér zďaleka nemajú.

               Rušne vyšívaná koža (na výber je sedem rôznych farieb) je len začiatok. Vzadu sú dve samostatné sedadlá medzi ktorými je vstavaná chladnička s kryštálovými pohármi. Prístrojovú dosku aj dvere zase zdobí drevená dyha (Ombre Burr Walnut). Náladové podsvietenie ponúka šesť rôznych „nálad“, pričom sa dá vytvoriť aj špeciálny efekt – na výber je 15 rôznych farieb s možnosťou nastavenia jasu vo dverách, lakťovej opierke a priestoru na nohy. Atmosféru dotvára (a aj vytvára) ozvučenie od špičkovej top high-end značky Naim. Zosilňovač má výkon 1 950 W a kŕmi až 21 reproduktorov.

               Počas roka je k dispozícii nezávislé kúrenie a chladenie. Zadné okná majú diaľkovo ovládané „žalúzie“ proti prehrievaniu interiéru. Ale to je len skromný začiatok. Batožinový priestor môže byť osadený piknikovou sadou (Linley Hamper) s príborom, porcelánovými šálkami... Vrcholom sú hodinky  Breitling Mulliner Tourbillon osadené zlatom (zákazníci môžu vybrať zo žltého, bieleho alebo ružového zlata). Namieste hodinových číslic sú osadené diamanty.

               Nuž, aj keď každý špás niečo stojí, myslím si, že v Ženeve nám z neho trošku padne sánka. Páni v bielych „pyžamách“ budú mať zase možnosť riadne míňať.


GALÉRIA - 6 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ