Babská jazda: „Another One Drives a Duster“

Duster možno nie je láska na prvý pohľad, ale to čo ponúka v pomere cena / výkon je viac ako uspokojivé. V tejto kategórii vozidiel s pohonom všetkých kolies ponúka konkurencia technologicky vyspelejšie modely, ktoré sa však cenami šplhajú do astronomických výšok.

Nastupujem a ide sa jazdiť... Veľkorysý vnútorný priestor hovorí sám za seba. Ja som sa v Dustri vozila s dcérou. Napriek tomu, že interiér je naozaj priestranný, nemala som problém zo sedadla vodiča dočiahnuť na dieťa pripútané v autosedačke za sedadlom spolujazdca. Sedadlá sú veľké a pohodlné. Viem si predstaviť, že aj po niekoľko sto najazdených kilometroch by som nevystúpila dolámaná. Prístrojová doska je veľmi jednoduchá. Ovládacie prvky sú umiestnené príliš nízko pri riadiacej páke. Ale je to niečo, na čo sa dá určite zvyknúť. Ako ženu ma príjemné prekvapilo, že displej je možné ovládať ťuknutím nechtu, čo novšie technológie nedovoľujú. Za mňa určite TOP 😊 Ovládanie dotykového displeja je viac ako intuitívne a zvládne ho hádam každý.

Vyskúšala som aj navigačný systém. „Slečna z navigácie“ ma síce dopravila na požadované miesto ale keby som sa riadila tým, čo hovorí, tak sa točím po Bratislave ako bláznivá. Navigácia zobrazuje trasu správne, avšak slečna oznamuje odbočenie na križovatke pozadu v momente, keď som už bola cca 40 metrov za križovatkou. Ale preto, že sa Duster slušne rozbieha a od začiatku som mala pocit, že mi patrí, tak viem „slečne z navigácie“ odpustiť aj túto maličkosť.

Duster jazdí "sám" a slušne. Štvorkolka s poriadnym podvozkom, ktorá sa neľaká cestných výtlkov a výmoľov. Duster zvládne rozbité cesty ľavou zadnou. Rozbeh zvláda na ceste lepšie na druhom prevodovom stupni. Prvý pomôže výrazne v teréne. To som žiaľ nevyskúšala. Možno nabudúce 😊

Kufor je doslova obrovský. Úplne slušne a bez problémov som do neho napratala športový kočík, obrovský ruksak s notebookom, odrážadlo a detskú buginu s bábikou. Ešte stále tam zostalo dosť miesta na prípadný nákup.

A aké by bolo moje celkové hodnotenie? Spokojne a dokonca veľmi rada by som si o Daciu Daster doplnila vozidlový park.

 


GALÉRIA - 3 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ