Až 32 nových radarov

NDS posilňuje rad bezpečnostných prvkov na prevádzkovaných úsekoch. Zvýšeniu bezpečnosti na diaľniciach a rýchlostných cestách pomôže 32 radarov, ktoré bude NDS podľa potreby umiestňovať v miestach s obmedzením v doprave.

Radary na monitorovanie rýchlosti vozidiel majú za cieľ zvýšiť bezpečnosť zamestnancov NDS pri ich činnostiach na diaľniciach a rýchlostných cestách a zároveň aj zvýšiť bezpečnosť širokej motoristickej verejnosti.

„Pracovníci NDS pôsobia denne priamo v teréne, či už pri štandardnej údržbe alebo pomáhajú pri zabezpečovaní mimoriadnych situácií. Každý ľudský život je nenahraditeľný, preto je našou prioritou zvyšovať bezpečnosť našich zamestnancov a všetkých motoristov. Prednedávnom sme v tejto súvislosti začali využívať nový bezpečnostný prvok v podobe mobilných výstražných prahov a ďalším z technických opatrení na zvýšenie bezpečnosti sú radary na monitorovanie rýchlosti,“ vysvetlil prevádzkový riaditeľ NDS Branislav Sidor.     

Radary na každom stredisku

Predpokladáme, že využívanie radarov zníži riziko dopravnej nehody v úseku obmedzenia medzi štandardne označenými vozidlami NDS v statickom stave a pohybujúcimi sa vozidlami bežnej premávky. „Zariadenie zobrazí vodičovi jeho rýchlosť alebo informuje ostatných o rýchlosti prechádzajúcich vozidiel vo vzdialenosti približne 100 m pred pracoviskom,“ vysvetlil prevádzkový riaditeľ NDS.

Spolu NDS vysúťažila prostredníctvom EKS 32 radarov, pričom každé stredisko bude mať k dispozícii dva kusy. Radary sa začnú využívať od 1. augusta.

Uf, vydýchol som si, že zase pôjde o (neraz) zbytočné represálie zamerané len na plnenie štátnej (alebo inej) kasy formou statického radaru cvakajúceho na zaručene nebezpečnom úseku.


  • diaľnice,

GALÉRIA - 1 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ