Audi Q3: Žiak druhého ročníka

Má dĺžku 4 485 milimetrov, čím prekonáva svojho predchodcu o 97 milimetrov. Šírka narástla o 25 milimetrov na 1 856 milimetrov, no s výškou 1 585 milimetrov je o 5 milimetrov nižšie ako Q3 prvej generácie. Rázvor má predĺžený o 77 milimetrov na 2 680 milimetrov. Ak máš predstavivosť, tak ide jasne o dynamickejšie pôsobiace auto. Druhý ročník je opticky jednoznačne lepší a vyrovnanejší.

Hra s interiérom

Zadná lavica sa dá pozdĺžne posúvať v rozpätí 150 milimetrov, pričom operadlo delené v pomere 40:20:40 umožňuje meniť sklon v siedmich stupňoch. Podľa polohy zadného sedadla a operadla má batožinový priestor objem od 530  do 675 litrov. Pri úplnom sklopení zadného operadla a naložení po strop je k dispozícii využiteľný objem 1 525 litrov. Podlaha batožinového priestoru sa dá nastavovať do troch úrovní, pričom nakladacia hrana je vo výške 748 milimetrov nad zemou.

Na zvýšenie pohodlia pri cestovaní Audi na želanie dodáva set prídavných odkladacích priestorov. Okrem sieťok na zadnej strane operadiel predných sedadiel a odkladacej schránky pod sedadlom spolujazdca obsahuje napríklad sieť na upevnenie batožiny a LED svetlá vo dverách batožinového priestoru. Elektricky ovládané piate dvere sa s komfortným elektronickým kľúčom dajú otvoriť a zatvoriť pohybom nohy pod zadným nárazníkom (už klasika).

Hra na nintendo

Analóg je mŕtvy, nech žije digital. Ak máš rád pohybujúce sa klasickú ručičky, tie už v new Q3 nikto (zrejme) nikdy nenájde. Už v sérii má digitálny združený prístroj s uhlopriečkou 260 mm (10,25 palca), ktorý vodič ovláda tlačidlami na multifunkčnom volante. V prvom príplatkovom stupni MMI rádio plus si zákazník na želanie môže združený prístroj rozšíriť na Audi virtual cockpit s ďalšími funkciami. Integruje napríklad funkcie MMI a okrem rýchlosti jazdy a otáčok motora zobrazuje aj informácie o hudobných skladbách a službách Audi connect. Ak si zákazník objedná navigáciu, zobrazuje sa aj mapa.

Okrem toho je v strede prístrojového panelu umiestnený dotykový displej MMI touch s uhlopriečkou 224 mm (8,8 palca). Pri špičkovom systéme MMI navigácia plus má dotykový displej uhlopriečku 257 mm (10,1 palca) a na zobrazovanie slúži Audi virtual cockpit, s uhlopriečkou 260 mm (10,25 palca), miesto ktorého si zákazník môže objednať verziu „full size“ s uhlopriečkou 312 mm (12,3 palca). Vodič môže na displeji prepínať tri rozličné zobrazenia – aj jedno športové s veľkým otáčkomerom v strede.

Hra na?

Je vidieť, akým smerom sa uberá marketing automobiliek. Novú generáciu „vodičov“ už neiritujú výkonové a ekonomické parametre ponúkaných motorov, skôr rôzna konektivita s ktorou je spojená aj nutná bezpečnosť v podobe rôznych elektronických pomocníkov a pozorovateľov. Preto sa na tému motorov skromne vyjadrila aj automobilka – v ponuke budú tri benzínové a jeden naftový motor s výkonovým spektrom od 110 do 169 kW. Niektoré motory s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou, niektoré so sedemstupňovým S tronic-om. Nechýba pohon všetkých kolies quattro. Taktiež aj Audi drive select so šiestimi profilmi. – od výrazne komfortného cez efektívny až po športový. Systém okrem reakcie motora, riadenia a charakteristiky radenia prevodovky S tronic ovplyvňuje aj voliteľný podvozok s reguláciou charakteristiky tlmičov.

Hra na financie

Pri štarte predaja bude Audi ponúkať zákazníkom aj zvláštny model Edition, štandardne vybavený mnohými prvkami na želanie. Zvlášť športový vzhľad mu dodáva dizajnový komplet S line Exterieurpaket so špecifickými detailmi na karosérii. Súčasťou vybavenia je aj športový podvozok, 20“ disky kolies a reflektory Matrix LED. Má aj kruhy loga Audi v čiernej farbe. Na výber sú dve farby karosérie Pulse Orange a Chronos Gray. V interiéri sú športové sedadlá so špecifickým kontrastným prešívaním, športový kožený volant so splošteným vencom v spodnej časti, kontúrové/náladové osvetlenie a dekoračné obklady v hliníkovom vyhotovení. Niektoré časti prístrojového panelu a lakťové opierky na dverách sú potiahnuté alcantarou.

Hra na veľkosť

Ak by ti Audi Q3 bolo malé alebo sa ti nechce čakať, pokojne si môžeš ísť (už) kúpiť aj sofistikovaný model Q8 (😊), ktorého predaj sa na Slovensku už začal...


  • audi,q3,suv,

GALÉRIA - 11 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ