Audi A7 Sportback: Vyššia športová

Dizajn auta nie je nijakou strhujúcou novinkou, Audi si pri žiadnom zo zavedených modelov nedovolí experimenty. Evolúcia tvarov vyrovnala a zostrila línie, typické tvary a silueta A7 Sportback však zostali zachované, vrátane zadného spojlera, ktorý sa elektronicky vysunie pri 120 km/h. Pod ním nájdeme koncové svetlá prepojené vodorovným svetelným pásom. Nová generácia má dĺžku 4 969 milimetrov, šírku 1 908 milimetrov a výšku 1 422 milimetrov. Rázvor medzigeneračne narástol na 2 926 mm, objem batožinového priestoru zostal na údajoch 535/1390 litrov.

Vlajkové technológie

Interiér aj techniku berie A7 Sportback predovšetkým z vlajkovej lode Audi A8 (https://autofans.joj.sk/audi-a8-prichadza-sef). Ovládacia koncepcia MMI touch response s haptickou a akustickou spätnou väzbou sa dá ovládať intuitívne ako smartfón. Horným displejom s uhlopriečkou 25,7 cm (10,1 palca) vodič ovláda infotainment. Dolný displej s uhlopriečkou 21,8 cm (8,6 palca) umožňuje ovládanie klimatizácie, komfortných funkcií a zadávanie textu, k tomu výrobca vie namontovať digitálny združený prístroj Audi virtual cockpit s uhlopriečkou 31,2 cm a head-up displej. Jednoducho digitálna doba.

Podľa vybavenia môže obsahovať až 5 radarových senzorov, 5 kamier, 12 ultrazvukových senzorov a jeden laserový skener pre fungovanie Audi AI parkovacieho a garážového pilota: vedia samočinne, bez vodiča za volantom (ten musí stáť vonku s aplikáciou myAudiApp v smartfóne) zaviesť auto do parkovacieho miesta alebo do garáže a opäť von z neho. Okrem toho má Audi A7 Sportback k dispozícii celkovo 39 asistenčných systémov na uľahčenie ovládania a zvýšenie bezpečnosti.

Do 160 km/h s vypnutým motorom

Všetky motory v novom Audi A7 Sportback majú sériovo nový systém mild-hybrid (MHEV) pre väčší komfort a efektívnosť. Pri agregátoch V6 sa realizuje s využitím 48 V elektrickej sústavy, auto môže v rozsahu rýchlosti od 55 do 160 km/h jazdiť s vypnutým motorom. Pri uvedení na trh sa bude A7 Sportback najprv predávať ako 3.0 V6 TFSI. s výkonom 250 kW (340 k) a maximálnym krútiacim momentom 500 Nm. Vďaka pohonu všetkých kolies quattro a 7-stupňovej dvojspojkovej prevodovke S Tronic s ním akceleruje z 0 na 100 km/h za 5,3 sekundy, maximálna rýchlosť je 250 km/h.

Pri vyhotovení podvozka si zákazníci môžu vybrať zo štyroch verzií: konvenčný podvozok s oceľovými pružinami, športový podvozok so svetlou výškou zmenšenou o 10 milimetrov, tlmiče s elektronickou reguláciou charakteristiky a pneumatické pruženie adaptive air suspension so samočinným vyrovnávaním svetlej výšky. Pre lepšie správanie v zákrutách je na výber zadný športový diferenciál a natáčanie kolies zadnej nápravy. Nové Audi A7 Sportback sa bude vyrábať v závode Neckarsulm a na nemeckom trhu sa začne predávať koncom februára 2018. Základná cena je 67 800 eur.


GALÉRIA - 11 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ