Aston Martin Vantage: Nová záplava emócií už budúci rok

Naozaj ide o úplne novú generáciu. Dizajn vidíš, fotiek som sem dal dosť (a dizajn je vždy vecou individuálneho pohľadu). Čo však veľmi vidieť nie je špičková technika.

               Srdcom je dvoma turbodúchadlami preplňovaný štvorliter V8 umiestnený v ťažisku auta (preto má Vantage aj rozdelenie hmotnosti 50:50). Produkuje 375 kW pri otáčkach 6 000 min-1 a 685 Nm v otáčkovom pásme 2 000 – 5 000 min-1. Všetka energia motora sa už tradične posúva na kolesá zadnej nápravy. Potrebným medzikusom je osemstupňová automatická prevodovka ZF. Vantage váži vcelku pôsobivých 1 530 kg, preto sa ani nečudujem, že 0 -100 km/h trvá len 3,6 sekundy.

               Našťastie, len jazda rovno nie je jedinou doménou nového auta. Vďaka elektronickému zadnému diferenciálu, rýchlemu riadeniu (medzi krajnými polohami má len 2,4 otáčky volantu) sa vie vyhrať aj so zákrutami.

               Všeobecne ponúka aj tri špecifické jazdné režimy – Sport, Sport Plus a Track. V nich sa mení charakter reakcií motora, prevodovky, diferenciálu, dynamického vektorovania, podvozka aj posilňovača riadenia.


GALÉRIA - 50 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ