Aston Martin: Len 107 kusov Fascenario.3

Keď spoja dvaja frajeri svoj um a šikovnosť do jedného projektu, úspech by mal byť zaručený. Presne tak sa spojil Markus Storck, zakladateľ a inovátor cyklistickej spoločnosti Storck, so spoločnosťou  Aston Martin na projekte Vanquish „One of Seven". Creative Officer spoločnosti Aston Martin Marek Reichman zase na oplátku začal preskúmavať možnosti spoločných prác na modernom cestnom bicykli. Výsledkom úvah je je Aston Martin Storck Fascenario.3.

Rám bicykla váži iba 770 g, celý bicykel iba 5,9 kg. Je vybavený „bezdrôtovým“ radením SRAM. Páčky fungujú presne ako v aute – pravým sa radí smerom hore, ľavým dole. Exkluzívny lak rámu sa volá Argentum Nero. V závislosti od smerovania svetla, sa farba jemne mení od lesklej šedej, cez zelenú až po striebornú. Farba sa objaví aj na niektorom z budúcich spoločných projektov.

Uhlíkové vlákno je rovnako dôležité v modernom svete bicyklov ako aj v oblasti výroby športových a super automobilov. Na tento účel bol rám Fascenario.3 navrhnutý s inovatívnou technológiou Nano Carbon. Využíva nanočastice v štruktúre uhlíkových vlákien. Mnohé komponenty, ako sú brzdy THM a kolesá ZIPP, sú tiež vyrobené z uhlíkových vlákien.


GALÉRIA - 4 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ