Aston Martin: Keď nemáš obmedzenia

Áno, da sa povedať, že pretekársky špeciál postavený na bežné značky má ešte medzery. Stačí, keď Valkyrie zoberal do parády Adrian Newey, najúspešnejší „dizajnér“ monopostov F1. Valkyrie AMR Pro je produktom spolupráce spoločností Aston Martin, Red Bull Advanced Technologies a AF Racing. Poriadnej šialenosti bude vyrobených len 25 kusov, pričom prvé kusy budú k dispozícii v roku 2020.

               Takže, AMR Pro znamená pozmenenú aerodynamiku so zvýšeným prítlakom, 6,5 litrovú vé dvanástku rieši Cosworth (vraj bude viac výkonu aj viac Nm, presné hodnoty povedia včas). Kolesá bude len 18“ (aby sa uľahčila montáž pretekárskych pneumatík Michelin podľa špecifikácií LMP1). Karbónové brzdy sú podobné tým, aké sa používajú v F1.

               A aj všetko nepotrebné išlo fuč – klimatizácia aj multimediálne hračky. Pribudli extrémne ľahké materiály vrátane polykarbonátových „skliel“. Ľahšie je aj výfukové potrubie...

               Ale! Ak by si mal chuť Valkyrie AMR Pro vlastniť, nebude to len tak. Pre každého zákazníka je pripravený intenzívny tréning a komplexný program ako využiť potenciál auta, a samozrejme na zlepšenie schopností vodiča.


GALÉRIA - 2 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ