Aston Martin: famózny Vanquish S v štýle Red Arrows

Red Arrows (Červené šípy) vznikli v roku 1965 a rýchlo si vybudovali silnú reputáciu svojou špičkovou precíznosťou a vynikajúcou šou. Spočiatku lietali na strojoch Folland Gnat, v roku 1980 prešli na BAE Systems Hawk. Skupinu tvorí deväť pilotov, ktorí svoje majstrovstvo pravidelne predvádzajú po celom svete.

Q by Aston Martin vyrobí desať áut, ktoré na prvý pohľad zaujmú výrazným červeným lakovaním zhodným so stíhačkami Hawk. Exteriér dotvárajú modré a biele detaily z uhlíkových vlákien, na boku je vytvorená biela linka v štýle dymovej stopy. Strecha je z uhlíkových vlákien a je na nej vytvorený motív kopkitu stíhačky. Nechýbajú britské vlajky na blatníkoch a všetko korunuje výfuk z titánu.

Interiér je inšpirovaný kráľovským letectvom, zelené poťahy evokujú klasické letecké kombinézy a vystreľovacie sedadlá stíhačiek, špecialitou sú biele bezpečnostné pásy. Operadlá zdobí emblém Red Arrows v formácii v tvare diamantu, nechýbajú tiež špeciálne plakety a číslovanie jednotlivých áut. Zadné sedadlá ustúpili priestoru na odloženie heliem rovnako lakovaných v štýle Red Arrows. Volant pochádza z modelu One-77, prístroje a ovládače boli tiež inšpirované letectvom. Kľučky a nastavenie sedadiel zdobia žlto-čierne pásy rovnako ako v lietadle. Obklad dverí zdobí grafika formácie Vixen Break známej vysokým preťažením.

Majiteľ spolu s autom dostane okrem už spomenutých heliem aj na mieru ušité kombinézy, bundy a súpravu batožiny, doma si bude môcť vystaviť model auta a stíhačky v mierke 1 : 18. Nebude chýbať tiež krycia plachta do garáže. K autu vznikne aj fotokniha. Deväť áut bude k dispozícii len u predajcu Aston Martin Cambridge, desiate bude venované na charitu.


GALÉRIA - 5 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ