Aston Martin a Zagato: Rodinka úžasných

Na Monterey Car Week predstavila automobilka Aston Martin svoj plán rozšíriť špeciálnu edíciu automobilov vyrobených v spolupráci s Talianskou spoločnosťou Zagato. Celá rodina pozostávajúca zo štyroch modelov bude mať spolu 325 členov. Ako prvý sa začal vyrábať Vanquish Zagato Coupe v sérii 99 kusov. Rovnako veľký počet vyrobia aj z druhého v poradí, ktorým je Vanquish Zagato Volante, už vypredaná produkcia bude dokončená a všetky autá odovzdané v priebehu roka 2018.

Vanquish Zagato Speedster je zo zvyšných dvoch modelov najvzácnejší, vznikne v sérii iba 28 kusov a všetky sú už predané a zákazníci ich dostanú v roku 2018. Nekompromisné dvojmiestne vozidlo sa vyznačuje výraznými bublinami za operadlami.

Posledný do rodiny príde Shooting Brake, ktorého výroba sa začne budúci rok a stále sa dá objednať. Hoci vyzerá praktickejšie, stále ide o dvojmiestne auto, avšak s priestorom pre batožinu robenú na mieru. Podrobnejšie detaily nie sú známe, celá rodina Zagato však má spoločný základ v modeli Vanquish S, karbónové panely karosérie a pohon zadných kolies, ktoré roztáča atmosférický V12 s výkonom 600 konských síl. O komfort športových áut sa má postarať hladko radiaca automatická prevodovka a adaptívne tlmiče naladené pre špecificky pre každý model.


GALÉRIA - 22 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ