Ares: Stingray od boha vojny

Nie je veľa amerických áut, ktoré by sa dali nazvať ikonickými. Pokojne by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky, keď budem optimista, tak dvoch. Corvette ale medzi ne isto patrí a zrejme aj dlho bude. Spoločnosť Ares Design sa do jednej C2 z roku 1964 pustila ako ukážka potenciálu spoločnosti. A nenechala nič na náhodu. Celá práca trvala 3 500 hodín. Nešlo však len o renováciu, ale aj o modernizáciu.

               Stačí otvoriť prednú kapotu. Skrýva sa pod ňou (ako inak) V8 LS3 s výkonom 386 kW spriahnutý s päťstupňovou manuálnou prevodovkou a diferenciálom Viper HammerHead. Keďže nový diferenciál je ďaleko väčší ako pôvodný, spoločnosť dodala aj vlastnú palivovú nádrž. Jemne pozmenené boli blatníky (kvôli väčším kolesám). Nový je aj výfukový systém a elektroinštalácia.

               Prvky, ktoré sa dali použiť resp. repasovať, skončili v aute. Všetko ostatné je nové, ako lak karosérie, klimatizácia vrátane kompletného vytlmenia. Prvky interiéru sú potom tvorené šikovnými rukami, ako je kožený poťah prístrojovej dosky alebo výplne dverí. Prekopané bolo dokonca aj ozvučenie. Vyzerá „klasicky“, ale ide o moderné riešenie schopné prehrávať  muziku aj z USB, zosilňovač má výkon 500 W, nechýba precízne ukrytý subwoofer a bluetooth.

               Množstvo vylepšených prvkoch je značné, zoznam by bol vcelku dlhý. Stačí sa pozrieť na vylepšené sedadlá či disky kolies. Všetko v špičkovej kvalite. Ale aj keď ide o ukážku potenciálu značky, všetko je na predaj. Tento a jemu podobné kúsky si Ares Design cení na 350 – 400 000 €.


GALÉRIA - 5 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ