Arc Vector: Najpokrokovejší elektrický motocykel na svete

Musím ale uznať, že motocykel Arc Vector vyzerá skvostne. Agresívny dizajn v štýle moderného cafe-racer-a. Elektromotor s výkonom 98 kW a batérie by som na prvý pohľad v jeho útrobách nečakal. Vraj zvládne stovku za tri sekundy a v akcelerácii pokračuje až do 200 km/h, pričom kapacita akumulátorov by mala vystačiť na nejakých 400 km. Mimochodom, brzdy dodalo Brembo, podvozok Öhlins, disky kolies BST, pneumatiky Pirelli a akumulátory Samsung.

Číta sa to isto dobre, ale keďže každá minca má dve strany. Nepríjemnejšou je pohotovostná hmotnosť 220 kg, a to aj napriek (alebo vďaka?) masívnemu použitiu karbónu (kompletný rám) a iných pevných a ľahkých materiálov. Karbón je použitý dokonca aj na špeciálne riešenej prednej vidlici. Výrobca tvrdí, že aj vďaka nej dokáže motocykel promptne meniť smer.

Filozofia je postavená na vyváženom výkone s kontrolou. Je to agilný motocykel so silným výkonom, ale navrhnutý tak, aby bol užívateľsky príjemný a zábavný na jazdu v meste aj mimo neho. Vector je vhodnejší pre bežný život ako na pretekanie.

Ak by si mal naň chuť, ostrá produkcia by mala začať koncom roka 2020, pričom v prvých 18 mesiacoch bude na objednávku vyrobených 399 kusov.

 

 

 


GALÉRIA - 25 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ