ARC Bratislava ide na 24h Le Mans!

Historický úspech dosiahli po víťazstve v celkovom hodnotení triedy LMP2 AM v rámci Ázijskej Le Mans Série. V 4. kole na okruhu Sepang v Malajzii dosiahol slovenský tím tretie víťazstvo v tejto sezóne a so ziskom 94 bodov ovládol triedu LMP2 AM pred americkým tímom United Autosport (60) a portugalským Algarve Pro Racing (49). ARC Bratislava konzistentnými výkonmi dokonca získal trofej aj v hodnotení triedy LMP2. Medzi profesionálnymi jazdcami ako napríklad Paul Di Resta či Pipo Derani dokázal pravidelne bodovať a v konečnom hodnotení mu patrí fantastické 3. miesto v ročníku 2018/2019 Asian Le Mans Series.

Posádka Miro Konôpka (SVK) – Kang Ling (CHN) – Darren Burke (GBR) vybojovala v 34-stupňovej horúčave na okruhu Sepang 4. miesto v cieli v celkovom poradí. Silná konkurencia doplatila na náročné podmienky a potrápila sa s technickými problémami v poslednej polhodine štvorhodinových pretekov. ARC Bratislava sa síce v piatok musel vysporiadať s poruchou prevodovky, no v nedeľu už všetko fungovalo na jednotku, čo svedčí o výbornej práci slovenských mechanikov, ktorým s nastavením podvozku pomáha britský tím Greaves Motorsport.

Majiteľ a prvý jazdec tímu Miro Konôpka tento historický úspech prežíval so širokým úsmevom: „Bolo to poriadne ťažké. V prvom stinte som sa snažil neurobiť chybu a vyhnúť sa všetkým problémom. Potom išiel do auta Kang Ling a po prvej Safety Car fáze a jeho kontakte so súperom som takmer dostal infarkt! No našťastie išlo len o ľahké poškodenie a mohli sme pokračovať. No ani na začiatku poslednej hodiny to nevyzeralo na náš postup, bolo to stále otázne. No ako sme v piatok nemali šťastie v tréningu, tak v nedeľu stálo pri nás. Napokon sme vyhrali triedu a získali miestenku na štartový rošt 24h Le Mans. Cieľ splnený, ideme do Le Mans na najväčšie preteky sveta! Opäť tam bude počuť slovenskú hymnu, tak ako v roku 2017. Som naozaj šťastný a ďakujem všetkým ľuďom, ktorí k tomuto historickému úspechu pomohli - mechanikom z ARC Bratislava pod vedením Andyho Studeniča, anglickému tímu inžinierov okolo Jacoba Greavesa, jazdcom Kangovi Lingovi a Darrenovi Burkeovi. Naša manažérka Michaela Dorčíková dostala od organizátorov ocenenie Osobnosť roka, čo svedčí aj o tom, ako nás v tejto spoločnosti vysokých profesionálov berú. Už sa tešíme na jún a najväčší sviatok motoristického športu, pri ktorom Slovensko nebude chýbať.“

V Kuala Lumpur štartoval ARC Bratislava aj v triede LMP3. Ginetta s posádkou Michael Simpson (GBR) – Neale Muston (AUS) skončila na 9. mieste.


  • arc bratislava,

GALÉRIA - 4 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ