Anibal Icon RR: Kanadský hypercar zrýchľuje ako Chiron

Medzi zavedené značky vyrábajúce tie najvýkonnejšie autá na svete ako Bugatti či Koenigsegg prichádzajú nové mená. Okrem v tomto smere menej skúsených Mercedes-AMG či Aston Martin aj také, o ktorých väčšina ľudí nikdy nepočula. Jednou z takých je Anibal Automotive z Kanady, ktorá predstavila model Icon.

Anibal Automotive nie sú žiadni zelenáči, známi sú svojimi modifikáciami Porsche, ktorým upravujú ako karosérie, tak aj techniku. Okrem toho sa zúčastňuje ako pretekársky tím v Porsche GT3 Cup-e a všetky tieto skúsenosti chce využiť pri stavbe vlastného modelu, nazvaného Icon.

Icon karosériu z uhlíkových vlákien, upevnených na priestorovom ráme. Otvory vpredu po stranách majú aktívne prvky, zadné krídlo sa takisto prispôsobuje situácii a vylepšuje aerodynamickú účinnosť automobilu. Nastupuje sa cez dvere v štýle Gullwingu. Na zadných partiách už poznať, že sa výrobca ďaleko od nemeckej značky nepustil. V strede má totiž uložený 3,8 litrový plochý biturbo šesťvalec z Porsche 911 Turbo S, tu však z neho žmýkajú až 686 kW (920 koní).

S hmotnosťou 1 542 kg má automobil závratnú dynamiku, na 100 km/h zrýchli vďaka pohonu všetkých kolies údajne len za 2,4 sekundy. Od Porsche si Icon berie aj riadenie zadnej nápravy, adaptívne tlmiče a keramické brzdy. Automobilka plánuje vyrobiť 50 exemplárov, okrem toho bude ešte 5 extrémnejších, ponúkaných ako Drastic Edition.


GALÉRIA - 15 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ