Alpine A110 Cup: Veľká hračka pre veľkých (pretekárov)

Chvíľu po uvedení modelu Alpine A110 do sériového stavu prejavili mnohí fanúšikovia pretekársku chuť. Preto si Alpine zanietenie amatérskych jazdcov zobralo k srdcu. Rozhodlo sa vytvoriť Alpine Europa Cup so štartovacím ročníkom 2018.

Aby bolo nové dobrodružstvo úspešné, spoločnosť Alpine poverila pretekársky tím Signatech návrhom, vývojom, výrobou a predajom pohárového špeciálu A110. Signatech na čele s Philippe Sinaultom je zodpovedný za prevádzku pretekových Alpine A470 v seriáli FIA World Endurance Championship taktiež má rozsiahle skúsenosti s vývojom produktov pre zákazníkov.

V spolupráci s inžiniermi, ktorí navrhli sériový automobil, Signatech navrhol pretekársku verziu s primárnym cieľom: poskytnúť vodičom čo najviac zábavy, či už sú začiatočníci alebo skúsení. Alpine A110 Cup váži 1 050 kg, motor má výkon 199 kW, podvozok dodal Öhlins, brzdy Brembo (vpredu šesť piestikov a 355 mm, vzadu štyri piestiky a 333 mm), pneumatiky Michelin, sedadlo Sabelt. Šesťstupňovú sekvenčnú prevodovku dopĺňa samosvorný diferenciál. Samozrejmosťou je potrebná palubná elektronika a bezpečnostná výbava.

Predajná cena je 100 000 € bez DPH, pričom na úvod bude k dispozícii dvadsať áut. Na budúci rok sa bude jazdiť dvanásť pretekov na šiestich pretekových okruhoch v Európe. Zároveň má nový seriál pripomínať európsky pohár, ktorý sa konal v rokoch 1985 až 1988 s Alpine GTA V6 Turbo. Prvé podujatie je naplánované na 1. a 2. júna na okruhu Paul Ricard (Francúzsko). Potom sa pokračuje do Nemecka, Veľkej Británie, Belgicka a Španielska. Súčasťou registrácie vodičov je taktiež sortiment výrobkov a služieb - kombinéza, oblečenie, náradie, občerstvenie, komunikácia, technická podpora od Signatechu (podvozok) a ORECA (motor), náhradné diely atď. Každý víkend budú tvoriť dva voľné tréningy, dve kvalifikácie a dvoje preteky s celkovým trvaním tri hodiny. Dvaja piloti sa môžu podeliť o jedno auto. Jazdci budú klasifikovaní v troch kategóriách: celkové poradie, juniori do 25 rokov a seniori nad 45 rokov. Na konci sezóny si najlepší rozdelia prémie v celkovej výške viac ako 160 000 € a dostanú aj ďalšie ceny.

 


  • alpine,cup,

GALÉRIA - 17 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ