Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio: Na dosah ruky

7minút a 51,7 sekundy, toť čas na legendárnom Nürburgringu – pre obraznosť je rýchlejší, ako napríklad Gallardo alebo M4. Všetky štyri kolesá totiž roztáča motor 2,9 V6 Bi-Turbo s maximálnym výkonom 375 kW a šialeným maximom krútiaceho momentu – 600 Nm v otáčkovom pásme 2 500-5 000 min-1. Kombinuje sa s osemstupňovou automatickou prevodovkou, ktorá v režime Race je schopná preradiť za 150 milisekúnd. Akceleráciu 0-100 km/h preto zvládne za 3,8 sekundy, najvyššia rýchlosť je 283 km/h.

               Nemenej pôsobivý je aj pohon všetkých kolies Q4. Za normálnych podmienok prenáša systém 100 % energie motora na kolesá zadnej nápravy. Keď sa kolesá približujú k hranici priľnavosti, systém vie preniesť  v reálnom čase až 50 % dopredu. Avšak, to nie je všetko. Stelvio Quadrifoglio je vybavené exkluzívnou jednotkou AlfaTM pre riadenie šasi a je jediný, ktorý má v štandarde AlfaTM Active Torque Vectoring. Technológia Torque Vectoring optimalizuje distribúciu pohonu. Dve elektronicky ovládané spojky v zadnom diferenciály umožňujú ovládať dodanie krútiaceho momentu na každom kolese samostatne.

A aby totho naozaj nebolo málo, s pohotovostnou hmotnosťou 1 830 kg má najlepší pomer hmotnosti / výkonu vo svojej kategórii (3,6 kg / k) a najlepší výkon (176 k / l).


GALÉRIA - 6 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ