Alfa Romeo Stelvio: Dve posily

História si pamätá, že automobilke Porsche výrazne pomohol k zisku predaj SUV modelu Cayenne. Hádam sa niečo podarí aj Alfe Romeo, ktorej biedu cítia mnohí. Modelovo nevýraznú ponuku sa pokúsi vzkriesiť nielen Giulia, ale hlavne Stelvio, ktoré dostalo dva nové motory.

               Prvým je 2,2 litrový naftový štvorvalec s výkonom 132 kW – v ponuke doplnil rovnako veľký motor s výkonom 154 kW – a krútiacim momentom 450 Nm. Cez osemstupňovú automatickú prevodovku poháňa kolesá zadnej nápravy. Výrobca preň udáva priemernú spotrebu 4,7 l/100 km,, maximálnu rýchlosť 210 km / h, akceleráciu 0 - 100 km/h zvládne za 7,6 sekundy.

               Druhým je benzínový preplňovaný dvojliter (s elektrohydraulickým ovládaním ventilov). Aj ten predstavuje slabšiu verziu motora, ktorý už v ponuke je (206 kW). Štyri piesty vyvinú 147 kW a 330 Nm, čo postačuje na maximálnu rýchlosť 215 km/h a akceleráciu 0 – 100 km/h za 7,2 sekundy. Na rozdiel od slabšieho naftového súrodenca poháňa cez osemstupňovú automatickú prevodovku kolesá oboch náprav.            


GALÉRIA - 1 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ