Alcraft GT: Moderné poňatie tradícii

Sami o sebe hovoria, že sú start-up a na prvé auto sa im poskladajú ľudia. Alcraft Motor Company chce svoj prvý model s nečakane originálnym a emotívnym názvom GT začať vyrábať už o dva roky. Teda ak sa im v rámci crowdfundingovej kampane podarí vyzbierať dosť prostriedkov na ďalší vývoj.

David AlcraftDavid Alcraft

Firmu založil obchodník David Alcraft a v jeho tíme je aj Charles Morgan z rovnomennej automobilky. Na vývoji spolupracujú s firmou Delta Motorsport, ktorá robila aj na Jaguari C-X75, ako subdodávatelia sa spomínajú aj Continental (bezpečnostné systémy) či Michelin (pneumatiky).

Prvý model GT „nie je ďalšie elektrické superauto – je to extrémne športové a zároveň praktické auto.“ (Uf!) Bude to teda shooting brake s 500-litrovým kufrom a 500-kilometrovým dojazdom. Auto je koncipované ako dvoj- alebo 2 + 2- miestne a bude mať miesto aj na spaľovací motor na výrobu elektriny (range extender). Poháňať ho budú tri elektromotory (jeden vpredu a dva vzadu), podľa simulácii sa počíta s výkonom cca 440 kW a s krútiacim momentom viac ako 1 100 Nm. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h by malo trvať menej ako 3,5 sekundy.

Šasi bude vyrobené z uhlíkových vlákien, akumulátor v tvare T bude uložený medzi a za sedadlami. Čistý dizajn karosérie odhalí časť „karbónových“ štruktúr pod ňou na B-stĺpikoch a na streche. Tá bude výrazne presklená a spolu s veľkoformátovým čelným sklom ponúkne veľkorysý výhľad.

Všetko je zatiaľ len vo výkonných počítačoch a v 33-percentom penovom modeli. V rámci crowdfundingovej kampane môžete na ďalší vývoj prispieť od 10 do 25 000 libier, za odmenu sa budete môcť voziť na vývojových prototypoch v Silverstone, alebo dostanete elekrobicykel či hodinky od Matthew Humphries Design.

Dizajnér Matthew HumphriesDizajnér Matthew Humphries


GALÉRIA - 12 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ