....aby interiér auta zostal bezpečný

V automobiloch trávime čoraz viac času. Preto by sme mali dbať na to, aby bolo prostredie vo vozidle čisté, bezpečné a zdravotne bezchybné. Hoci sú plasty, ktoré sú v automobilovom priemysle využívané na výrobu interiérových častí, tepelne stabilné, k úniku emisií predsa len dochádza. Sú to drobné čiastočky, ktoré potom zostávajú usadené aj na vstupoch a výstupoch klimatizácie.

Preto je dôležité klimatizáciu pravidelne čistiť, pokojne aj doma. „Existujú prípravky, vďaka ktorým je vyčistenie klimatizácie otázkou dvadsiatich minút a to aj v domácich podmienkach,“ povedal Igor Zajac z firmy Ebix, ktorá na Slovensku zastupuje britskú značku autokozmetiky Autoglym.

Niekedy však na príjemnejšie prostredie nestačí vyčistiť len klimatizáciu. Podobne nepríjemný je aj „biologický odpad“, napríklad po zmrzline či omáčke. Živé baktérie, ktoré sú prítomné v takýchto jedlách a nápojoch nestačí zbežne utrieť. Vplyvom tepla a vlhkého nevetraného prostredia sa môžu množiť a vznikajú nepríjemne zapáchajúce plesne. Ich spóry sa navyše dostávajú do ovzdušia a ich vdýchnutie oslabuje imunitný systém.

 „Na takýto typ škvŕn existuje špeciálne vyvinutý odstraňovač s bio-aktívnym zložením, aby spoľahlivo hubil plesne a baktérie. Dokonale vyčistí čalúnenie, koberce, autopoťahy a všetky druhy tkanín. Navyše zanechá príjemnú vôňu,“ dodal Igor Zajac.

Takže si vysúkaj rukávy, kúp prípravky a smelo do toho.


  • kozmetika,

GALÉRIA - 1 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ