Abarth 695: Taká lodička

Keď nemáte čo ukázať na autosalóne, tak tam buď nejdete vystavovať (napr. Ford, Mazda...), alebo si vymyslíte niečo strelené. V Paríži minulú jeseň tak stánku Fiatu dominovala luxusná tmavomodrá loď a pod ňou sa krčili rovnako zafarbené Fiaty 500. Tak som spoznal 500 Riva.

Pokračovaním tohto spojenia je Abarth 695 Rivale, ktorý vznikne v limitovanom počte 350 kusov (pol na pol hatchbacky a kabriolety). Spoznáte ho podľa kombinácie sivej a tmavomodrej farby, dozdobenej dvojitým pásom na boku. Detaily ako označenie modelu či kľučky sú z matného chrómu. Kolesá s priemerom 17 palcov majú lesklý sivý náter. Inšpiráciou bol nový model športovej lode Riva 56 Rivale, ktorá patrí k najagilnejším produktom lodeníc v Sarnicu.

Abarth je tiež šampiónom agility, veď váži len 1045 kg. Jeho preplňovaný motor s objemom 1,4 litra pritom dosahuje výkon 132 kW a krútiaci moment 250 Nm. Z nuly na „stovku“ vyrazí za 6,7 sekundy a najvyššia rýchlosť je 225 km/h. Zvukovú stopu vám zahrá výfuk Akrapovič s koncovkami z uhlíkových vlákien, proces spomalenia majú na starosti brzdy Brembo so švorpiestikovými strmeňmi vpredu. Adaptívne tlmiče na mieru dodáva špecialista Koni.

To všetko si užije posádka v luxusnom interiéri v modro-čiernej farebnej kombinácii. Za príplatok si ho môžete ešte ozvláštniť obkladmi z uhlíkových vlákien alebo z mahagónového dreva v štýle paluby. Kvalitná koža na športových sedadlách či volante je samozrejmosťou. Každý exemplár je označený tiež plaketou, na ktorú si môžete dať vygravírovať aj meno vašej jachty.


GALÉRIA - 13 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ