AAA Auto: Top 10 prehliadaných áut

Kúpa auta by mala byť racionálnou záležitosťou. Ale nebol by to človek, aby svoj rozum nenahradil emóciami. „Popularita alebo naopak odmietanie niektorých modelov často nemá opodstatnenie a niektoré automobily sú tak opomínané neoprávnene. A to aj napriek tomu, že svojimi vlastnosťami a nižšou cenou často predstihnú svojich známejších súrodencov,“ potvrdzuje generálna riaditeľka AAA Auto Karolína Topolová.

Citroën C-Crosser/Peugeot 4007 (2007-2013)

Do sveta SUV vstúpil koncern PSA s automobilkou Mitsubishi. Na Outlander predchádzajúcej generácie si v Peugeote a v Citroëne navrhli vlastný predok, pridali k tomu motor 2.2 HDi a bol vybavené.

Názor AAA Auto: Peugeot a Citroën boli vždy 4x4 a okrem málo žiadaného benzínového motora 2.4 boli k dispozícii iba s motorom 2.2 HDi (115 kW). Zoženiete ich lacnejšie ako rovnako vybavené a ojazdené Mitsubishi Outlander, od ktorého sú odvodené.

Názor Autofans.sk: Je to vec vkusu, no žiadne z týchto áut nebolo vyslovene pekné a Mitsubishi mi z toho vychádza najmenej zle.

Fiat Croma (2005-2010)

Posledný pokus Fiatu postaviť veľké a luxusné auto sa skončil takýmto crossoverom (Nesmejte sa mu!) na podvozku GM. Odkazom na Saab, teda na platformu GM Epsilon, je spínacia skrinka medzi prednými sedadlami.

Názor AAA Auto: V interiéri ponúka veľmi kvalitné materiály čalúnenia a dieslové verzie patria medzi tie menej problémové. Iné takto veľké auto za tak málo peňazí len ťažko zoženiete. Nevýhodou je malé množstvo vozidiel s českým alebo slovenským pôvodom.

Názor Autofans.sk: Croma je poriadna váha, takže ideálnou kombináciou je 2,4-litrový päťvalec s automatom. Problémom môže byť dostupnosť niektorých náhradných dielcov.

Chevrolet Lacetti/Nubira (2004-2010)

Jedného krásneho dňa sa z Daewoo stal Chevrolet, no okrem loga na maske sa vtedy zmenilo pramálo.

Názor AAA Auto: Ponúka jednoduchú techniku, solídnu spoľahlivosť a výhodnú cenu. Dostatok náhradných dielov na trhu, a to i napriek tomu, že značka Chevrolet už na európskom trhu nepôsobí.

Názor autofans.sk: Kým pri prvých dvoch autách by sa dalo súhlasiť, tu je prehliadanie na mieste. Vyzerá hrozne, jazdí hrozne, motormi nenadchne, ale aspoň je vcelku pohodlné. Nech ostane tam, kde je.

Škoda Superb 1.6 TDI (2010-2015)

Obľúbené české auto strednej triedy by som v tomto výbere nečakal, ale stalo sa. Môže za to „ekologický“ motor s výkonom 77 kW spojený s rozťahanou päťstupňovou prevodovkou.

Názor AAA Auto: Vozidlo s veľmi moderným motorom s krútiacim momentom v širokom rozsahu otáčok a s výbornou spotrebou do piatich litrov na sto kilometrov v reálnej prevádzke. Novší motor poskytuje rovnaký výkon ako legendárny 1.9 TDI, ale v priamom porovnaní s jeho hlučným a nekultivovaným chodom priamo vyniká svojím tichým a pokojným chodom.

Názor autofans.sk: Toto je skutočne Superb pre nenáročných. Napriek rovnakým číslam pôsobí 1.6 TDI lenivejšie ako predchodca a keď od neho niečo chcete, tak palivo mizne z nádrže celkom svižne.

Suzuki Swift (2005-2010)

Klasický „krpec“ od Suzuki ma v tomto výbere celkom prekvapil. Pred-predchádzajúca generácia Swiftu sa zrejme do bazárov dostáva len v zúbožených stavoch od „nepodarených“ majiteľov.

Názor AAA Auto: Veľmi vydarené malé vozidlá, ktoré sa úplne vyrovnajú konkurenčnej Škode Fabia, Fordu Fiesta, Hyundaiu i20 a ďalším vozidlám. Nie príliš rozšírená servisná sieť značky Suzuki u nás.

Názor autofans.sk: Do mesta jedno z najlepších áut, šikovné, pohodlné a s dospelým podvozkom. Živý motor nepotrebuje veľa paliva. Azda len malý kufor by mohol niektorých odradiť.

Suzuki Wagon R+ (2000-2007)

Veľa priestoru na malej ploche sa Suzuki snažilo dosiahnuť vytiahnutím do výšky, na malých kolesách tak Wagon R+ vyzerá celkom čudne.

Názor AAA Auto: Bezproblémové a spoľahlivé vozidlo, ktoré je na iných trhoch veľmi úspešné. Nezvyčajný tvar, kvôli lepšiemu servisnému zázemiu zákazníci uprednostňujú dvojča Opel Agila.

Názor autofans.sk: Je asi jedno, či to bude Agila alebo Wagon R+, pretože ako čudne vyzerá, tak čudne aj jazdí. Auto vyslovene do mesta, ale to už by som radšej bral Swift.

Hyundai H-1 (2008-2017)

Veľký Hyundai u nás nie je veľmi rozšírený, v porovnaní s konkurenciu sa ponúkal v menšom počte verzií.

Názor AAA Auto: Veľmi podarené a spoľahlivé vozidlo, rozšírené po celom svete. V Európe je alternatívou k bežnejším modelom Volkswagen Transporter, Mercedes-Benz Vito alebo napríklad Opel Vivaro. Pre jeho kúpu svedčí mimo iného silný 100 kW motor a to, že nemáva žiadne problémy s koróziou.

Názor autofans.sk: Veru, celkom zaujímavá alternatíva k spomenutým autám, v zime môže mať sklony k driftovaniu, najmä bez záťaže.

SEAT Cordoba 1.2 (2003-2008)

Malý sedan od SEATu mal u nás silnú konkurenciu v podobe Škody Fabia sedan či Renaultu Thalia, napriek tomu nebol nepopulárny.

Názor AAA Auto: Ako mínus spomenieme apinák rozvodovej reťaze, ktorý je však u väčšiny vozidiel s doloženou servisnou históriou dnes už vymenený.

Názor autofans.sk: Nuž áno, do Cordoby sa dávali aj lepšie motory ako legendárne HTP.

Mercedes A150/A160 (2004-2012)

Dnešný štýlový kompakt triedy A začínal ako niečo na štýl MPV s dvojitou podlahou. Druhá generácia sa poučila z chýb prvej, no trend bol nezvratný.

Názor AAA Auto: Vyspelý a odolný automobil.Základný model A150 je často s minimálnou výbavou a navyše nevzhľadnými nelakovanými kľučkami a zrkadlami. Neodporúča sa automatická prevodovka Autotronic.

Názor autofans.sk: Typického klienta tohto auta mám zafixovaného asi takto: udržiavaná dáma 50+, finančne zabezpečená, druhé auto v domácnosti je ML alebo trieda E.

BMW 316i/316d/318d (2005-2012)

Generácia E90 je ešte aj dnes pekným autom. Počas nej BMW prešlo od atmosférických benzínových motorov k preplňovaným a to jej zrejme zabezpečí výnimočné postavenie naveky.

Názor AAA Auto: Základné motory sú veľmi často spojené s nízkou základnou výbavou. Je výhodné sa vyhnúť nekvalitným vozidlám modelu 320d z dovozu.

Názor autofans.sk: BMW sa nezvyknú kupovať pre výnimočný priestor či komfort, v prvom rade tu ide o jazdné vlastnosti a dynamiku, takže malej popularite základných motorov sa vlastne nečudujem.


GALÉRIA - 13 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ