A1 Attack Homester: Mobilný transformer

Kto by z motoristických fanúšikov nepoznal K-1 Attack, rýchly dvojmiestny roadster slovenského výrobcu. Ten predsa už pozná hádam každý. Ale A1 Attack Homester, to je (predpokladám) pre mnohých absolútna novinka. Na úvod – utri si slinu z brady, výkony a neskutočné akceleračné časy sa konať nebudú. Homester je totiž zameraný na iný čas, čas dovolenkový. Ide totiž o skladačku mezonetového obytného auta, čiže karavanu. Áno, naozaj mezonetového, čo je v sfére karavanom absolútna rarita.

Základná charakteristika

               Stavebnica je určená pre modely Fiat Ducato, Peugeot Boxer, Citroën Jumper vo verziách L3-H2 a L4-H2, od roku výroby 2005. Hmotnosť karavanu variuje podľa modelu stavebnice, podľa typu a roku výroby použitého vozidla a tiež výbavy a pohonu. Priemerná hmotnosť stavebnice aj s nábytkom sa pohybuje pod hranicou 900 kg tak, aby celková pohotovostná hmotnosť kompletného karavanu vrátane bežnej výbavy, posádky a tiež batožiny nepresiahla 3 500 kg.

Primárne je stavebnica navrhnutá pre štvorčlennú posádku s batožinou. Vďaka nízkej hmotnosti samotnej stavebnice a nábytku, karavan disponuje tiež vstavanou garážou pre skúter, bicykle, surf, kočíky... Unikátna je využitím dvoch podlaží (namiesto klasického jednopodlažného priestoru). Pri kratšej verzii dodávky (L3-H2) má prízemie využiteľnú plochu 9 m2,  poschodie až 13 m2.

U dlhšej (L4-H2) má prízemie až 10 m2, celkovo viac ako 23 m2. Obe plochy - prízemie aj podlažie, sú spoľahlivo prepojené pevným širokým schodiskom, vyrobeným z ultraľahkého pevného kompozitu.

Premyslené rozkladanie

Unikátnym je elektrické skladanie a rozkladanie karavanu pomocou diaľkového ovládania. Karavan sa dá ovládať dokonca aj pomocou aplikácie A1 - poskytuje aj spätnú informáciu, prípadne obraz z bezpečnostnej kamery z interiéru. Rovnako sa dá ovládať aj diaľkovým ovládačom.

Homester je vybavený aj štyrmi teleskopickými nohami ktorých úlohu je nivelizovať karavan na nerovnom teréne a taktiež dokonale zavetriť karavan tak, aby sa ani v prípade extrémnych poveternostných podmienok nemohol za žiadnych okolností prevrátiť.

Obsah stavebnice

Stavebnica obsahuje všetky panely a hardvér potrebný na zostrojenie funkčnej nadstavby tak, aby vznikol uzavretý priestor oboch podlaží a spojovacieho schodiska. Nábytok a jednotlivé špecifické verzie karavanu sú ponúkané zvlášť. Súčasťou stavebnice je podrobný fotografický návod na stavbu karavanu, s jasnou špecifikáciou náradia a stupňom časovej náročnosti, podľa jednotlivých kapitol stavby. Stavebnica je dodávaná s podrobným dodacím listom, s vyobrazením a kontrolou každého jednotlivého dielu.

               Znie to naozaj úžasne aj zaujímavo. Vedel by som si predstaviť s takýmto karavanom stráviť dovolenku. V zloženom stave človek v podstate šoféruje bežnú dodávku, v rozloženom si užije komfort a luxus.


  • attack,karavan,

GALÉRIA - 22 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ