9 vecí, ktoré ste mohli v nedeľu vidieť na relykrose

Nedeľa bola takmer na celom Slovensku hmlistá a upršaná. Inak to nebolo ani na Slovakia Ringu, kde sa počasie z rannej hmly reinkarnovalo na vietor a dážď. Túto nie zrovna príjemnú atmosféru zažila nakoniec takmer plná hlavná tribúna, a ja som sa ju pokúsil zachytiť. Áno, takto veľmi som pre vás trpel. A bavilo ma to. Pre jednoduchšie vžitie sa do zážitkov som tie hlavné rozdelil na skupiny fotiek. Zopár fotografií navyše bude ešte v galérii, tak na ňu nezabudnite. 

1. Štart - Štart je tradičnou procedúrou každých pretekov. Nie vždy je to ale taká šou. Pri relykrose je to spôsobené rôznym druhom pohonu, rôznym výkonom a teda aj rôznym množstvom pretáčania kolies. 

2. Súboje po štarte - Prvá rovinka a prvá zákruta. Veľmi podstatné prvky úspechu. 

3. Súboje počas pretekov - Pri niektorých pretekoch sa jazdci rozdelili takmer po celej dĺžke trate, pri iných dvojice áut pokračovali ako jedno. Doslova telo na telo. 

4. Skoky - Skoky, premety, prelety,... všetky tieto prvky sú tradičnou súčasťou relykrosu. Na Slovakia Ringu bolo vytvorených niekoľko menších skokov, na ktorých sa odlepili niekedy dve, niekedy aj všetky štyri kolesá. Osobne by mi nevadilo, ak by boli skoky vyššie, pretekárom asi ale hej. Už tak boli skoky zvyčajne pružené až dorazmi pružín. 

5. Rýchlosť - Asfalt sa všetci piloti snažili využiť naplno na čo najvyššiu rýchlosť, keďže v časti okruhu plnej bahna sa chvíľami mali problém pohnúť. Najvýraznešie boli tieto prelety asfaltom samozrejme pri sérii Supercars, ktoré so svojími 600 koňmi vyslovene lietali. 

6. Mechanické poruchy - Ak tlačíte z automobilu všetko, čo len ide, logicky môže skôr, či neskôr nastať veľmi nemilá vec. Mechanická porucha. Zvláštne, že obe, ktoré som videl sa stali asi 5 metrov odomňa. Mám snáď zlý vplyv?

7. Defekt - Nahnevá to menej, lebo nemusíte meniť, alebo opravovať motor. Stačí vymeniť disk, ale nepríjemné je to podobne. Potom sa človek obzerá, že čo to je za nie veľmi príjemný zvuk, až zistí, že doteraz dymiaci SEAT prichádza o jednu pneumatiku a je o kus zodratého disku kolesa ľahší.

8. Autá - Nedá sa úplne tvrdiť, že by autá uspôsobené na relykros boli pekné, no odstránené a prelepené svetlá, presunuté chladiče dozadu, vykuchané karosérie, to všetko má niečo do seba a milovníka automobilov tento pohľad rozhodne poteší. 

9. Predčasný koniec - Asi ste si všimli, že som viackrát spomínal bahno. Áno, presne toto bahno zapríčinilo aj predčasné ukončenie pretekov, keďže sa po dlhodobom daždi mali automobily problém vyhrabať z Joker lapu. Tam bol vážne škodoradostný pohľad. Keď vidíte kôpku koní, ako sa snažia vyhrabať z bahna, pričom sa naďalej šmýka ako na ľade a fakt to nejde... Okej, bol to vlastne príjemný pohľad.

Ak ste sem prišli po výsledky a dostali sa na koniec článku preto, aby ste zistili, že tu žiadne nie sú, tak je mi to zo srdiečka ľúto. Nájdete ich ale napríklad tu

Bonus - Autá, ktoré sa rozhodli odniesť si so sebou aj kus okruhu v podaní červenej pásky. 


GALÉRIA - 45 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ