8 automobiliek, ktoré to skúšajú aj na vode

Marauder AMG

Mercedes-AMG a Cigarette Racing Team spolupracujú už pomerne dlho, ich posledný počin nazvaný Marauder AMG je už ôsmym dieťaťom ich kooperácie. Rýchločln s dĺžkou viac ako 15 metrov berie inšpiráciu v Mercedese-AMG GT R, ich hlavným prepojením je farba a dynamický vzhľad. Pohon zabezpečujú dva motory V8 od Mercury Racing, ktoré majú s pretekárskym benzínom výkon až 3 100 koní.

Lancia di Lancia

Ktorá Lancia je najvýkonnejšia? Nie, nie je to Stratos s motorom z Ferrari, ani Delta HF Integrale, ktorá zametala s konkurenciou v pretekoch rely špeciálov. Dvojica motorov Fiat FPT N67-560 totiž dávala 13,1 metrovému rýchločlnu Lancia di Lancia spolu 1 120 morských koní. S týmto výkonom a ľahkým trupom z uhlíkových vlákien dokázala loď rezať vlny rýchlosťou 48 uzlov, odviezť dokáže 11 pasažierov, spanie poskytne dvom osobám.

Bugatti Niniette

Hneď v troch veľkostiach vzniká Bugatti Niniette, na ktorého výrobu si Bugatti prizvalo spoločnosť Palmer Johnson, ktorá má s loďami predsa len viac skúseností ako producent áut, aj keď tých najrýchlejších. V ponuke je 12,8 metrová PJ42 Niniette, 19,2 metrová PJ63 Niniette a 26,8 metrová PJ88 Niniette. Mimochodom, pomenované sú po dcére zakladateľa značky Ettoreho Bugattiho, ktorá sa volala Niniette. Ako základ použil Palmer Johnson vysokovýkonnú sériu SuperSport z karbónových vlákien, maximálna rýchlosť je 38 uzlov (cca 70 km/h).

Benetti Fisker 50

Vizionár Henrik Fisker známy hlavne svojou skracovanou značkou vyrábajúcou elektromobily Fisker Karma navrhol v Kalifornii okrem iného aj koncept 50 metrovej jachty pre talianskeho výrobcu lodí Benetti z Livorna. Jachta má vedieť ako na biznis, tak aj na party. V šiestich kajutách ubytuje 12 hostí a miesto je pre ďalších 11 členov posádky. Špeciality na palube zahŕňajú kozub, vírivku a kino, ktoré sa dá prekonvertovať na posilňovňu.

Arrow 460 Granturismo

Strieborné šípy lietajú aj po moriach a oceánoch. Medzi veľkými jachtami je plavidlo Arrow 460 Granturismo dlhé iba 14 metrov relatívne trpaslíkom a v monackom prístave by sa ľahko stratila. Mercedes Style ju však navrhol tak, aby si majiteľ na palube dokázal užiť rovnaký komfort a luxus ako noc predtým v päťhviezdičkovom hoteli, so všetkým čo tomu patrí. Vrátane chladenej vinotéky, výrobníka ľadu a audiosystému Harman. Otvárateľné okná vytvoria na palube vzdušnú atmosféru a posádka si môže užívať morský vánok. Bežná cestovná rýchlosť je 28 uzlov, maximálna o desať viac.

Aston Martin AM37

Američanov fascinuje európska kvalita a distingvovanosť, kde inde je teda lepšie miesto na predstavenie britskej jachty AM37 značky Aston Martin, ako na Miami Beach? O prenos filozofie automobilky na plavidlo sa postarala renomovaná značka Quintessence Yachts, Aston Marin sa postaral okrem mnohého iného o to, že prístrojová doska vyzerá ako z luxusného športového automobilu. Absolútny komfort dopĺňa chladnička, klimatizácia, náladové osvetlenie, mikrovlnka, stroj na espresso či toaleta, materiály ako koža, kov, sklo a drevo v špičkovom spracovaní sú v tejto triede jácht samozrejmosťou. Pohodlie na palube si môže užiť až osem osôb, kokpit ide kompletne prekryť stlačením tlačidla. Pohon zabezpečujú motory Mercury s výkonom 370 až 520 koní, s najsilnejším uháňa loď rýchlosťou až 50 uzlov.

Jaguar Concept Speedboat

Koncept motorového člna od Jaguaru nemal naznačovať žiadny konkrétny sériový model. Šéfdizajnér Ian Callum ho využil iba ako možnosť realizovať sa na trochu inom plátne a aby ukázal, ako bude vyzerať model XF Sportbrake so 6-metrovým člnom. Paluba konceptu je zhotovená z prírodného teakového dreva, na ktorom sa nachádza krycí laminátový gél a je rozdelený plutvou z uhlíkových vlákien. Tento prvok sa inšpiroval kultovým modelom Jaguar D-Type, viečko nádrže zase odkazuje na Series 1 XJ. Kabína pre cestujúcich s konfiguráciou 2 + 1 a červeným čalúnením kopíruje charakter klasických vozidiel značky Jaguar.


GALÉRIA - 60 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ