5x Porsche Macan v ikonických farbách motoršportu

Pätica SUV má sfarbenie vzdávajúce hold bohatej histórii motoršportu značky Porsche. Vyznamenala sa v mnohých sériách, vrcholom je však Le Mans, kde Porsche v počte víťazstiev jasne vedie. Päť Macanov teda obliekli do bojových farieb, ktoré sa zapísali do histórie a poslali ich pózovať na ikonické miesta Singapuru.

Martini Racing

Pravdepodobne jeden z najznámejších motívov sveta motoršportu, ktorý sa objavil na pretekárskych autách všetkých možných typov od rely po cestné autá. Porsche prvý krát nieslo túto kombináciu v roku 1970 na modeli 917.

Lokalita: Holland Village, Singapur

Rothmans

Keď sa tento dizajn predstavil na Porsche 956 na Le Mans v roku 1982, začínalo Porsche novú éru dominancie: autá tohto tímu skončili na prvých troch miestach (k tomu si Porsche prípísalo rekord 6:11.13 na Nurburgringu) a dominovali aj v rokoch 1984 a 1985.

Lokalita: Armenian Street, Singapur

Ružové prasa

Jasne ružové farby odkazujú na experimantálny unikát - Porsche 917/20 (kombinácia dlhej a krátkej verzie 917), ktorý sa zúčastnil 24h Le Mans v roku 1971. Nevšedný automobil bol v tom roku najviac fotografovaným pretekárskym špeciálom. Na karosérii sú aj čiary naznačujúce rezy pre mäsiara, aby vedel prasa dobre rozsekať.

Lokalita: Chinatown, Singapur

Salzburg

Červená farba symbolizuje Porsche 917 KH, prvé Porsche, ktoré zabezpečilo prvé z 19 víťazstiev značky v Le Mans. V roku 1970 v týchto farbách po prvý krát za Porsche vyhrali Hans Hermann a Richard Attwood.

Lokalita: Ann Siang Hill, Singapur

Gulf Oil

Pravdepodobne jediný dizajn, schopný svojou slávou konkurovať Martini Racing. Známy sa stal nielen v rokoch 1970 a 1971, kedy Porsche v týchto farbách doviedol k víťazstvu John Mayer. Modro oranžové Porsche 917 sa totiž stalo hviezdou v legendárnom filme Le Mans, kde hral aj Steve McQueen.

Lokalita: Haji Lane, Singapur


GALÉRIA - 6 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ