5 vecí, ktoré by nemali chýbať v dámskom aute

Štvorkolesový tátoš na cestách je však iná káva... K dokonalosti pri šoférovaní pomôžu rôzne vychytávky. Vybrala som tie, ktoré redukujú naše drobné "chybičky" krásy.

1. Navigačný systém

Každá z nás by mala mať v aute poriadny navigačný systém. Keď myslím poriadny, tak poriadny. Nie je nad pocit, keď si sadnem do auta so 100-percentnou istotou, že moja najlepšia kamarátka navigácia ma bez problémov dovezie do pomyselného bodu B. Sedím v aute, nastavujem cieľovú adresu... V rovnakom momente zisťujem, že navigácia pozná dedinu ako miesto určenia a tam niekde sa so mnou naj kamoška lúči. Poviem si nevadí, veď Púpavovú ulicu bude poznať určite každý a s úsmevom na tvári vyrážam na cestu. Ten mi však zamŕza aj v 30 stupňovej horúčave v momente, keď zistím, že v dedine sa nachádza toľko „kvetnatých“ ulíc, že toľko nevymenuje ani štandardný záhradník (Sedmokráskova, Snežienková, Ružová, Konvalinková, Nezábudková... :D).

2. Bluetooth

Bezdrôtová komunikácia prepájajúca elektronické zariadenia, alebo, ak chcete, možnosť vykecávať sa s kamoškou cez telefón a súčasne šoférovať. Podľa výsledkov štúdie, ktorú uskutočnila Oxford University, telefonujú ženy v priemere 130 hodín ročne, čo je o 30 hodín viac v porovnaní s mužmi. Zaujímalo by ma, koľko z tohto času pretelefonujeme v aute. Ja určite väčšinu. Bluetooth umožní vykecávať sa s kýmkoľvek na opačnej strane tak, že sa môžem súčasne sústrediť na šoférovanie a premávku pred a za nami.

3. Držiak na telefón

Mobil dnes držíme v ruke takmer neustále. Nie je nič horšie, ako odpisovať na správy, sledovať, čo sa deje vo svete... a šoférovať. Jednoducho treba umiestniť telefón do držiaka na prístrojovej doske a venovať sa riadeniu motorového vozidla.

4. Nabíjačka

Aby sme sa mohli na telefóne vykecávať čo najdlhšie, nabíjačka nám umožní dobiť batérie, aby sme neskôr mohli uskutočniť ďalší možno už naozaj „dôležitý“ telefonát :D

5. Parkovacie senzory

Krásna téma. V ideálnom svete by malo byť auto doslova opancierované senzormi z každej strany. Dámy, neobávajte sa, dnes už existuje automatický parkovací asistent – technológia, ktorá doslova zaparkuje za vás (takmer). Parkovací asistent zatočí volantom a tak zaparkuje vozidlo luxusne medzi dve ďalšie, vy musíte len pridávať a brzdiť. Ak zatiaľ nevlastníte vozidlo, ktoré má vo výbave práve tohto vynikajúceho spoločníka, určite vám výrazne pomôžu parkovacie senzory. Tie je možné domontovať na nárazníky vozidla i dodatočne v prípade, že nie sú vo výbave vášho krásavca.


GALÉRIA - 4 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ