5 momentov športového víkendu 26. - 27. augusta 2017

F1 #1: Alonso do Williamsu?

Oživený padok začal produkovať nové fámy a ich stredobodom je práve Alonso. Jeho čas v McLarene sa kráti a vraj má viacero ponúk na budúcu sezónu. Niektoré už stihol odmienuť, no Williams je vraj ešte stále v hre. Podľa Claire Williams by Fernando dobre vyzeral v ich overaloch. Situácia je v podstate jasná: Red Bull a Ferrari majú plno, Mercedes prakticky tiež (čaká sa na oficiálne potvrdenie novej Bottasovej zmluvy) a Williams s motorom Mercedes je lepšia voľba ako Renault, alebo nie?

Fernando AlonsoFernando Alonso LAT/McLaren

A ešte krátko o McLarene: všetko nasvedčuje tomu, že spojenie s Hondou bude pokračovať. Mercedes aj Ferrari povedali nie, Renault by bol ochotný len výmenou kus za kus. Lenže rokovania Toro Rosso a Hondy uviazli, hoci McLaren bol ochotný dodávať do Talianska prevodovku.

F1 #2: Zákaz priblíženia vo Force India

Keď sa navzájom dokaličili v Baku, ok, prežijeme. No to, čo sa medzi Perezom a Oconom dialo v Spa je už za hranicou zdravých vzťahov. Mexičan krátko po štarte v Spa natlačil kolegu na múr, dobre, na druhej strane mal Hülkenberga. A potom to Checo zopakoval celkom úmyselne v 30. kole, sebe vyrobil defekt, Estebanovi odrazil pol krídla a vedúceho Lewisa Hamiltona monumentálne nasr...dil, pretože na trať musel vyjsť safety car.

Sergio Perez, Esteban Ocon, Force IndiaSergio Perez, Esteban Ocon, Force India LAT/Pirelli

Tím už jasne vyhlásil, že bude aplikovať tímovú réžiu, pretože takéto zbytočné straty bodov nemajú zmysel. No nakoniec je tu ešte jeden háčik: Ocon má zmluvu s Force India aj na ďalší rok, Perez nemá nič. Bude ho niekto chcieť?

IndyCar #1: Bourdais to stihol

Keď sa v rámci kvalifikácie na Indy500 “vykýblite” tak, že diagnóza znie zlomená panva a zlomený bok, tak sa neočakáva, že o tri mesiace si znova sadnete do monopostu. Ale Sébastien Bourdais to dal a na ovále Gateway vyhodil z kokpitu svojho náhradníka Estebana Guttieréza. To je naozaj sila.

Sebastien BourdaisSebastien Bourdais IndyCar

IndyCar #2: Skákali si po hlavách

Havarovať ešte pred štartom pretekov, tomu sa hovorí level expert. Do tohto klubu sa pridal už aj veterán Tony Kanaan, ktorý takto oprel svoje auto do bariéry na ovále Gateway.

No a po štarte prišla ďalšia mela, ktorú rozpútal z pole position štartujúci Will Power. Na auto sa mu vyšmykol Ed Carpenter a situáciu nezvládol ani Takuma Sato.

O dramatický záver sa postarali Simon Pagenaud a Josef Newgarden. Do konca sezóny ostávajú už len dva víkendy a práve Newgarden vedie celkové poradie.

BTCC: Alfa Romeo sa vracia

Športové aktivity talianskej značky sú už niekoľko rokov doslova biedne, tu a tam sa niečo pokúsia zachrániť súkromné tímy. A tak máme Giuliettu v TCR a bude aj v BTCC. Vývoj so súhlasom automobilky naštartoval tím Handy Motorsport Simona Belchera, ktorý plánuje na budúcu sezónu postaviť jedno auto pre Roba Austina. V rámci špecifikácie NGTC je to relatívne jednoduchý proces, pretože sa využíva mnoho jednotných komponentov. Auto bude poháňať motor TOCA/Swindon, teda univerzálny dvojlitrový štvorvalec od promotéra pre tých, ktorým sa nechce ladiť vlastné agregáty. Blecher však dúfa, že sa dobre rozbehne a presvedčí Alfu na viac.

Bonus IMSA SCC: It ain't over...

Vo Vrginii mali prototypy oddych, avšak boje GT-čiek tiež stáli za to. Z posledných 15 minút budete mať dohryzené nechty.

 


GALÉRIA - 5 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ