5 momentov športového víkendu 24. - 25. júna 2017

WTCC #1: So žolíkom

Po vzore relykrosu skúsilo vo Villa Reale WTCC tzv. Joker lap. Počas jedného kola v pretekoch si pilot musí zvoliť obchádzkovú trasu, aby bola väčšia zábava. Stratí tým pár sekúnd a možno aj pár miest, ak to spraví v nevhodnom čase. Vo Villa Reale to Benanimu pomohlo vyhrať prvú jazdu a Huffovi zachránilo výsledok v druhej, keď mu na štarte zhasol motor a z prvého radu sa prepadol až na koniec. Na mestských okruhoch je to teda celkom zaujímavý strategický element.

WTCC #2: Coronel do hasičov

Toto by nevymysleli ani v Hollywoode: Autu zlyhajú skrutky na kolese, neovládateľne sa trafí presne do medzery medzi bariérami na mestskom okruhu vo Villa Real v Portugalsku, preskočí kvetinový záhon a zastaví ho až hasičské auto. V hlavnej úlohe Tom Coronel.

F1 #1: Sauber nemá šéfku

Minulú stredu prišla s Hinwillu správa, že Monishia Kaltenborn sa po nezhodách s novými majiteľmi tímu rozhodla odísť. Údajne bol problém v tom, či považovať za tímovú jednotku rýchlejšieho Wehrleina alebo sponzormi podporovaného Ericssona. Jej nástupcu Sauber vyberie čoskoro, medzi špekuláciami sa objavili najmä Colin Kolles (kedysi zubár z Rumunska, ktorý narobil „poriadok“ aj v Caterhame, HRT či predchodcovi Force India Midlande) a Frederic Vasseur (minulý rok šéf Renaultu).

Monishia KaltenbornMonishia Kaltenborn Sauber

F1 #2: Pozor, brzdím!

V Baku to cez víkend až prekvapujúco lietalo, dokonca pre neporiadok na trati bola v pretekoch vyvesená aj červená vlajka. Vrcholným momentom však bol jeden z reštartov, ktorý za Hamiltonom zľahka nezvládol Vettel...

Keby to bol priemerný bratislavský nervák so „štvorkovým“ Golfom TDI, tak ho ešte potom zablokuje, vystúpi a bude sa chcieť biť. A policajti ho neuzemnia desaťsekundovou penalizáciou.

DOPLNENÉ: Spolu s penalizáciou dostal Vettel aj 3 trestné body a spolu ich má už 9. To je najvyšší počet od zavedenia systému v roku 2014. Platnosť bodov je 12 mesiacov, takže Vettel si musí teraz dávať veľký pozor. Už v Silverstone sa mu však 2 body odrátajú. Pri 12 bodoch dostane automaticky zákaz štartu v nasledujúcich pretekoch.

F1 #3: Alonso bodoval...

... ale ani víťazstvo by ho zrejme nepresvedčilo zostať s McLarenom. Chceli by ste jazdiť s takým pomalým autom, že vaši súperi nevedia, či idete v kvalifikácii rýchle kolo alebo mierite do boxov? (zhodnotil Alonso v Baku). Jeho manažment sa bol cez víkend popýtať v Mercedes a v Renaulte, McLaren naopak stále rieši, aký motor ho bude poháňať v sezóne 2018. Najnovšie konšpiračné teórie hovoria, že Williams prejde k Honde a McLaren sa buď dohodne s Mercedesom, alebo si zoberie motory Ferrari obrandované ako Alfa Romeo. Ak ste sa už dosmiali, pridám môj názor: McLaren potiahne ešte rok s Hondou, ale bez Alonsa, pretože ten pôjde do Ameriky jazdiť IndyCar.

Fernando AlonsoFernando Alonso LAT/McLaren

A ešte trochu štatistiky na záver: vďaka Alonsovmu deviatemu miestu v Azerbajdžane má už aj McLaren konečne body, presne 2, predposledný Sauber ich má už 5. Z jazdcov stále nebodovali Palmer, Vandoorne a Ericsson.


GALÉRIA - 5 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ