5 momentov športového víkendu 11. - 12. júna 2017

WRC #1: Daj si pauzu, Kris

Kris Meeke, CitroenKris Meeke, Citroen Red Bull Content Pool/WRC

V Mexiku vyhral ako pán jazdec v štýle svojho vzoru Colina McRae. No ani inak mu nezostáva nič dlžný. Svoj Citroën rozmlátil v Argentíne (dvakrát!), v Portugalsku a aj tento víkend na Sardínii. Ešte v piatok tak odstúpil z prvého miesta. „Po sérii neuspokojivých výsledkov sme Krisa Meeka požiadali, aby nenastúpil do ďalšej rely“ povedal šéf Yves Matton, „Kris to akceptoval s tým, že to bude v najlepšom záujme tímu a chceli by sme mu za jeho porozumenie poďakovať.“ V Poľsku (29.6. – 2.7.) tak opäť pôjde s „cé-trojkou“ Andreas Mikkelsen (na Sardínii išiel s Citroënom prvý raz a skončil na 8. mieste), ostatné dve autá berú Craig Breen a Stéphane Lefebvre.

Andreas Mikkelsen, Citroen C3Andreas Mikkelsen, Citroen C3 Red Bull Content Pool/WRC

WRC #2: Nová tvár na najvyššom stupni

Svoje prvé víťazstvo v kariére si na Sardínii vyjazdil Ott Tänak. Áno, ten, čo pred dvoma rokmi v Mexiku utopil svoju Fiestu a mechanici mu ju za noc znova spojazdnili.

Pritom diera v karosérii Fiesty sa mu v nedeľu ráno postarala o poriadnu divočinu. Auto sa totiž naplnilo prachom, Ott nič nevidel a na jednej križovatke vyletel do kríkov. Našťastie pre Estónca mal Latvala tiež smolu, keď nezvládol štart do jednej z posledných rýchlostných skúšok.

Ott Tänak, M-SportOtt Tänak, M-Sport Red Bull Content Pool/WRC

IndyCar #1: Ping-pong

Čo sa stane, keď sa na ovále dostanú tri autá vedľa seba? Nuž...

Iróniou isto je, že Tony Kanaan, ktorý to celé spôsobil, nebol súčasťou vyradenej osmičky a bojoval ďalej o víťazstvo.

IndyCar #2: Z nuly hrdinom a zasa späť

Pred dvoma týždňami zažil Takuma Sato jeden z najkrajších okamihov svojej kariéry, teraz už ako víťaz Indy 500 aj jeden z tých najhlúpejších...

Takto iba päť kôl pred koncom zrušil Scotta Dixona aj Maxa Chiltona. Pritom sa vlastne nemusel ani tak ďaleko dostať, keď mu výjazd z boxu skrížili James Hinchclife a Helio Castrovenes.

F1: Konečne bodýýý...  alebo?

Lance Stroll, WilliamsLance Stroll, Williams Andy Hone/LAT/Pirelli

Už sa zdalo, že zo zoznamu doteraz nebodujúcich v sezóne 2017 vypadnú Lance Stroll a Fernando Alonso, ale Španielovi tento rok nie je súdené... Dve kolá pred koncom zahlásil do rádia strohé „Engine“ (Motor) a zastavil pod tribúnou. Vystúpil z auta a išiel medzi fanúšikov. A Ocona mi je naozaj ľúto.


GALÉRIA - 6 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ