29. medzinárodný salón automobilov Autosalon Bratislava: Aby si vedel, čo ťa čaká

Nie, nie je to žiadna moja chyba. Fakt sa nevolá autosalón, ale len krátko Autosalon. Budiš, niekto vie, niekto vystavuje a láka – presne v termíne od 30.apríla do 5.mája. Aby si mal v tom jasno a aspoň trošku rozhľad, malý prehľad som ti pripravil:

Dacia

Na nedávnom ženevskom autosalóne Dacia predstavila limitovanú sériu Techroad určenú pre kompletnú modelovú ponuku. V Bratislave si ju môžeš pozrieť na modeloch Duster a Sandero. Okrem toho ti budú k dispozícii aj modely Lodgy vo verzii Stepway, Duster vo verzii Prestige a Logan MCV Stepway.

Hyundai

Hyundai si pripravil viacero atrakcií. Takmer kompletné vystavené modelové portfólio (vrátane ostrých eNiek) osvieži slovenská premiéra modelu Tucson v športovej edícii N Line, ale aj elektrické „čudá“ IONIQ a Kona EV.

Lákadlom isto je aj autogramiáda pretekára Mateja Homolu (poznač si  sobotu 4.5.2019 medzi 11:00 a 12:00 hod) a flotila 12 vozidiel, ktoré si návštevníci môžu vyskúšať na testovacích jazdách. Hyundai to má fakt na rodnej hrudi poriadne rozbehnuté.

Kia

Opel

Renault

Nielen sériovými modelmi sa dá prezentovať. Renault dotiahne do BA poriadny Trezor – nie bezpečnostný, ale štúdiu vizionárského elektromobilu schopného aj autonómnej jazdy. Predstavený bol prvý krát na parížskom autosalóne 2016.

Nič, ak si predsa len ešte stále rád auto šoféruješ sám a miluješ ten omamný pocit dať „hranu“ alebo liznúť apex. Podľa mňa Megane R.S. Trophy nejaký Trezor poriadne zatieni. Veď ide historicky o najvýkonnejší Renault.

Škoda

Volkswagen

Volkswagen je veľkolepý. Na nemalej výstavnej ploche totižto ukáže „z každého rožku trošku“. Hlavne toť nedávnu ženevskú premiéru - modernizovaný Passat, ktorý sa začne na Slovensku predávať v druhom polroku.

Ďalšou veľkou novinkou bude T-Cross – akési SUV prerastené Polo (test o chvíľu). Jeho predaj sa už rozbehol v dvoch verziách Life a Style. Ale Grand California, to je úplne najviac mega. Aspoň určite môj sen na dovolenku s rodinou.

Pojazdný „malý“ domček je postavený na podvozku modelu Crafter – malý nie je celkom na mieste, lebo s dĺžkou 6 000 resp. 6 800 ide o neprehliadnuteľný kus.

Milou atrakciou, spestrujúcou expozíciu 17 Volkswagen-ov bude špeciálny coffee-up! z bratislavského závodu Volkswagen Slovakia. Ide o prvú pojazdnú kaviareň osadenú v elektromobile -  kávovar je umiestnený v batožinovom priestore.

Ale aj Rolls Royce Cullinan - najväčšie a najdrahšie SUV na svete, Lamborghini Urus – najrýchlejšie SUV, elektromobily Audi e-tron či Mercedes-Benz EQC. Absolútnou zaujímavosťou však bude najnovší model lietajúceho auta – AeroMobil 4.0, ktorý doteraz nebol na Slovensku verejne predstavený.

Ďalší z jednoznačných „ťahákov“ automobilovej výstavy je Škoda Autosalon Expres. Každý, kto na troch miestach v Bratislave nasadne do pripravených vozidiel, sa na Autosalon odvezie bezplatne a navyše nezaplatí ani vstupné. Expres bude fungovať každý deň od stredy 1.5. do nedele 5.5. počas otváracích hodín. Záujemcovia môžu do pristavených áut nastupovať na Hlavnej stanici, Námestí SNP (pri budove ČSOB) a na Hviezdoslavovom námestí (pri hoteli Park Inn).

Vystavené značky:

Abarth, AeroMobil, Aston Martin, Audi, Bentley, Biro, BMW, Cadillac, Citroёn, Corvette, Dacia, Dodge, Ferrari, Fiat, Fiat Professional, Ford, Honda, Hyundai, Chevrolet, Isuzu, Iveco, Jaguar, Kia, Kaipan, Lamborghini, Lada, Land Rover, Maserati, Mazda, Mercedes-Benz, McLaren, Mercedes-AMG, Mini, Nextem-Cenntro, Nissan, Opel, Peugeot, Piaggio, Ram, Range Rover, Renault, Rolls Royce, Smart, Suzuki, Škoda, Tesla, Toyota, VW, VW úžitkové vozidlá, Zhidou Elektromobily


  • autosalón,

GALÉRIA - 24 obrázkov

1 KOMENTÁR

  1. Marek Marosi| 28.04.2019 22:15

    dufam, že tam bude aj novy Hyundai Sonata. zatial som ho ešte nevidela ani neviem, kedy sa začne predavat, alebo sa už predava a nejak mi to ušlo? Ak ano, tak kde ho možem vidiet? Ktory predajca ho ma vo svojom portfoliu?

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ