12 najlepších prvoaprílových vtákovín 2017

BMW: dDrive pre psov

Originálny kôš pre psa v tvare modelu i8 disponuje špeciálnou funkciou. Zabudovaný ventilátor sa totiž stará o prievan ako keď chlpáč vystrčí hlavu z auta. Je čalúnený kožou Nappa a ventilátor má tri tradičné režimy.

Callaway: Super-pick-up

Vyzerá zaujímavo, v pozadí sa však vynorí spomienka na M3 pick-up spred niekoľkých rokov. Callaway túto úpravu Corvette Callamino v štýle klasického Chevroletu El Camino (odtiaľ meno), žiaľ, nemyslí ani tak vážne, aby aspoň jedno auto reálne postavil.

Honda: Páčiš sa mi

Nová éra zoznamovania je tu. Stačí označiť fotku, ktorá sa vám páči a nadviazať kontakt. Aplikácia H-swipe automaticky vyberá vhodných kandidátov v okolí a premieta ich fotografie na čelné sklo. Pohybom špeciálneho stierača vodič určí, či sa mu ponúknutý partner páči alebo nepáči. Funguje to len pri zastavenom aute.

Hyundai: Doručenie auta dronmi

Toto možno nie je až taká nereálna hlúposť, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Nový Hyundai si jednoducho objednáte cez internet a ak si zvolíte expresné dodanie a vaše auto je na sklade, do dvoch hodín vám pristane pri dome. O dopravu sa starajú drony poháňané vodíkom.

Lotus: Helma pre mačku

Ak ste niekedy uvažovali nad tým, že by ste zobrali svoju mačku zajazdiť si na okruhu, Lotus má pre vás špeciálne príslušenstvo. Chlpáča určite poteší hmotnosť len 25 gramov a možnosť personalizácie s menom a krvnou skupinou.

McLaren: Operenec

Mnohých automobilových dizajnérov inšpiruje príroda, no toto je asi vrchol. Model 570GT je totiž pokrytý 10 000 syntetickými vtáčími perami z uhlíkových vlákien. Oddelenie MSO nad tým strávilo 300 hodín, extra hmotnosť je zanedbateľná, aerodynamické benefity tiež.

Mini: John Cooker Works

Láska vraj ide cez žalúdok, no neviem, či to platí aj o láske k autám. Nevadí, keď vyhladnete, môžete si rozložiť túto poľnú kuchyňu s pracovnou doskou z dubového dreva z Cornwallu. Prestavba sa dodáva za necelých 2 000 eur a obsahuje aj chladničku v kufri.

MG: Toto si o tebe myslím

Keď vám nestačí vztýčený prostredník či ťukanie na čelo v pohodlí vlastnej kabíny, potom je už len jedna možnosť. Špeciálne sklo od MG zobrazí formou projekcie emoji, ktorý vyjadruje vašu aktuálnu náladu. K dispozícii je viac ako 150 tvárí a všetko sa ovláda hlasom.

Renault: Formula-hatch

Renault už raz napchal motor z F1 do Espace a nebol to aprílový vtip. Teraz len dal návrh, ako by vyzeral monopost F1 inšpirovaný legendárnym R5 a súčasným Cliom R.S. Má to svetlá, nárazníky a 300-litrový kufor.

Smart: Voda ho nezastaví

Koncept forsea plánoval smart predstaviť v Messinskej úžine, no notoricky nepriaznivé počasie na tejto spojke medzi pevninou a Sicíliou celú akciu pokazilo. Možno keby ten zázrak s kolesami naklopenými pod uhlom 35 stupňov nebol odvodený z kabrioletu...

Škoda: S Kodiaqom do WRC

Ja už dávno hovorím, že nie malé hatchbacky, ale SUV a crossovery by mali byť tým jediným náradím v rely. Škoda to však opäť uchopila za zlý koniec a namiesto niečoho šikovného a obratného ukázala svetu obrovský Kodiaq WRC. S motorom 1.6 Turbo to isto poriadne roztočí.

WEC: Kámo, kde mám fáro?

Počas porady jazdcov pred testovaním v Monze sa mechanici Fordu a Ferrari rozhýbali do akcie. Keď sa piloti vrátili, tak v garážach AF Corse trónili GT kým 488 zapadli do priestorov tímu Chipa Ganassiho. Len škoda, že piloti sa len tak čudovali, ja by som mykol plecom a poďme testovať.


GALÉRIA - 14 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ