10 Lego nápadov, ktoré sa musia dostať do obchodov

V programe LEGO Ideas sa môžu návrhy prispievateľov z radov verejnosti stať realitou. Aby sa ním začali v kanceláriách výrobcu stavebníc zaoberať, musí na stránke https://ideas.lego.com získať desať tisíc hlasov od podporovateľov. Projekty s dostatočnou podporou sa potom prehodnotia a výrobca rozhodne, či sa naozaj dostanú do predaja. Týmto držíme palce, že sa im to podarí.

Foto-expedícia Land Rover

Dva krát Land Rover Defender v dvoch farbách a off-road úpravou ako spoločník 4-člennej expedície fotografiek vybavených stanmi a doplnkami na kempovanie.

Crash-test laboratórium

Presne 1 005 dielikov tvorí skúšobnú stanicu na vykonávanie nárazových testoch. Nechýba vysokozdvižný vozík ani figuríny aj s dielňou na ich opravu po náraze. Auto je proti bariére vystrelené pružinou.

Peugeot 205 Turbo 16

Ako pocta legendárnej skupine B šampionátu WRC prichádza, alebo skôr prilieta, víťaz z rokov 1985 a 1986: Peugeot 205 Turbo 16 Evolution 2 vo farbách Peugeot Talbot Sport. Súčasťou hračky má byť aj časť okolitého terénu a skandujúci fanúšikovia.

Jeep Wrangler Rubicon

Jeden z najikonickejších off-roadov všetkých čias vo vernom prevedení s detailným interiérom a 62 mm pneumatikami. Dokonca na palubne doske má dve hlavy postáv zo Star Wars. Jeep Wrangler Rubicon z Lega by bol top exemplárom v každej zbierke LEGO automobilov.

Dobová čerpacia stanica

Lavičky, dielňa, veterný mlyn na čerpanie vody, automat na nápoje, stojan s novinami a samozrejme tankovacie čerpadlá. Tak nejako kedysi vyzerali čerpacie stanice pri legendárnej Route 66. Pri tejto práve tankuje Ford Model T.

Indianapolis 500

32 krát 64 políčok histórie motoršportu v jazyku stavebnice LEGO. Obsahuje tribúnu, pódium, servisné zázemie a tri pretekárske autá z počiatkov legendárnych amerických pretekov. Tvorca sa inšpiroval dobovými fotografiami, vo výsledku dosiahol na pohľad zaujímavú repliku.

2017 Ford GT

Model vzrušujúceho Fordu GT v mierke 1:17 je zostavený z 950-ich dielikov a je 270 mm dlhý,110 mm široký a 80 mm vysoký. V detailne spracovanom interiéri je miesto pre dve postavičky, pod kapotou vidno motor a chýbať nesmú ani výklopné dvere.

Steampunk VW Van

Volkswagen Transporter v steampunkovom štýle je celkom šialený počin. Či už úpravami automobilu, farbami prostredia, alebo osádkou na scéne tvorenou podivným vedcom a jeho ešte podivnejším kumpánom. O tom však steampunk je.

Ferrari 512s Longtail

S komplexnejším 3D modelovaním dokáže aj relatívne hranatá a jednoduchá LEGO stavebnica vyzerať veľmi verne svojmu originálu. Názorne to demonštruje návrh Ferrari 512s, ktoré pretekalo v Le Mans v roku 1970.

Caterham Super Seven

Niektorí návrhári to dotiahli až do zdarného konca, LEGO dizajn schválilo a začalo s jeho výrobou. Na pultoch hračkárstiev tak dnes nájdete aj tento Caterham Super Seven.


  • hračka,lego,

GALÉRIA - 68 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ